380 380 220 priz

proagent

Üye
elimde 380 380 220 3lü priz var.. prizin girişleri L1 L2 L3 N VE TOPRAK OLMAK üzere 5 tane giriş var.. şebekeden gelen 3 fazı girdim şebekden gelen n de girdim prizde notr ile toprağı köprüledim bu şekilde 380 çalışıyor fakat 220 de her iki ucada faz gelyor. birisine yüksek birisine alçak.. herşeye baktım kablolara vs ?????

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
yani 220 ye 3 fazın herhangi birini verdim ve diğer ucunada notru verdim toprağı verdim fakat her iki uçta da gerilim var..

elimde 380 380 220 3lü priz var.. prizin girişleri L1 L2 L3 N VE TOPRAK OLMAK üzere 5 tane giriş var.. şebekeden gelen 3 fazı girdim şebekden gelen n de girdim prizde notr ile toprağı köprüledim bu şekilde 380 çalışıyor fakat 220 de her iki ucada faz gelyor. birisine yüksek birisine alçak.. herşeye baktım kablolara vs ?????

-ne ile , nereyi referans olarak bakıldı? alçak ve yüksek ne anlama geliyor?

demek istediğim 1 ADET 1*16A+3 ADET 3*25A 4'LÜ GRUP PRİZ var elimde bu prizin 5 tane girişi var R S T N MP... 4*2.5 KABLOM VAR ŞEBEKDEN R S T Yİ PRİZE GİRDİM NÖTRÜ DE PRİZİN NÖTRÜNE GİRDİM NÖTRÜ BİRDE PRİZDEKİ TOPRAGA KÖPRÜLEDİM.. 1*16A E DE FAZLARINI BİRİNİ GİRDİM NÖTRÜ GİRDİM TOPRAĞI GİRDİM.. BURAYA KADAR YANLIŞ VAR MI ?

nötr de kesinlikle sorun var.çünkü nötr gelmediğinde prizde veya kullandığın malzemenin hem nötrüne hem fazında gerilim olur.

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,592
Son üye
E.E.M.

Yeni konular

Geri