360° sensör

Anıl3545

Üye
İyi akşamlar. Bina girişinde 10 adet 5 watt spot ve 20 metre civarı led var. 2 tane sıva üstü sensör var markası nade. Eskileri degisik markaydı ve devamlı yanıyordu. En iyisi nade dediler ve değistirdiler. 2 gün oldu degistireli ama led ve spotlar devamlı yanıyor hiç sönmüyor. Neden olabilir ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
nade marka sorunlu bir takım şikayetler var .
ayarlarda sorun olabilir .
sensör bozulmuştur . temassızlık .
bağlı olduğu sensör amperden dolayı bozulmuş olabilir .

İyi akşamlar. Bina girişinde 10 adet 5 watt spot ve 20 metre civarı led var. 2 tane sıva üstü sensör var markası nade. Eskileri degisik markaydı ve devamlı yanıyordu. En iyisi nade dediler ve değistirdiler. 2 gün oldu degistireli ama led ve spotlar devamlı yanıyor hiç sönmüyor. Neden olabilir ?
Öncelikle bağlantıların doğruluğunu kontrol ettirin ve sensör yakınlarında ısı kaynağı olmamasına dikkat edin.
Lamba devrelerini direkt sensör kontağı üzerinden çalıştırmak yerine uygun değerde kontaktör üzerinden çalıştırmayı tercih ederseniz sensörlerinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Aynı sorun bendede var,cihazın markasını bilmiyorum ancak benim tahminim cihaz devreye seri baglı,cihazın kendi cektigi akım lamba devresi üzerindende geciyor.Led lambalar cok düşük akımlarda calısabildikleri için ledlerin cok hafif ışık vermesi için bu akım yeterli geliyor.Normal flamalı lamba takarsanız bu sorun ortadan kalkıyor.(daha dogrusu bu bosa giden akımı görememiş oluyoruz.)Ben hiç ellemedim.sızıntı akımında gece lamabası moduna geçmiş gibi zayıf şekilde yanıyor.

Aynı sorun bendede var,cihazın markasını bilmiyorum ancak benim tahminim cihaz devreye seri baglı,cihazın kendi cektigi akım lamba devresi üzerindende geciyor.Led lambalar cok düşük akımlarda calısabildikleri için ledlerin cok hafif ışık vermesi için bu akım yeterli geliyor.Normal flamalı lamba takarsanız bu sorun ortadan kalkıyor.(daha dogrusu bu bosa giden akımı görememiş oluyoruz.)Ben hiç ellemedim.sızıntı akımında gece lamabası moduna geçmiş gibi zayıf şekilde yanıyor.

sensör eski tip olabilir , ( uyumsuzluğu ) led lambada sorun flamanlı lambada sorun etmiyordur . bence
hiç led lamba , takıldı mı ?
sorun yoktu sorun sonradan mı oldu ?
led lambayı değiştirdiniz mi ? ( led lamba sorunu olabilir)

https://forum.donanimhaber.com/hareket-sensorunu-led-spotla-kullanma-sorunu--70027566

Selam aynı sorun benim başımada geldi bina girişinde ters tavan ışık havuzu var
Havuz içinde 6mt tek çipli led şerit var
Havuzun alt düz kısmında 3 adet 15 watt sıva altı panel spot var
1Adet sıva altı ack marka hareket sensörü var bağlantılar doğru süre olarak 15-30 saniye yanıyor 3-5 gün sonra sensör arızalanıyor ışıklar hiç sönmüyor 3 kere aynı markayı denedim hep aynı arıza veriyor sorun neden olabilir yardımcı olabilirmisiniz

Selam. Ben sıva altı nade 10365 kodlu ürünü taktım gayet verimli şu an tavsiye ederim sizede. Nadenin diger ürünlerinide kullandım verim alamadım ancak 10365 kodlu sıva altı nade ürün gayet iyi deneyin isterseniz.

Selam. Ben sıva altı nade 10365 kodlu ürünü taktım gayet verimli şu an tavsiye ederim sizede. Nadenin diger ürünlerinide kullandım verim alamadım ancak 10365 kodlu sıva altı nade ürün gayet iyi deneyin isterseniz.
Serilerinde sorun olabilir

Selam hazır tavan sensörünü söküp geçici olarak sensörünü kullandım 5 gün sorunsuz çalıştı şuan yine arızalandı bu nasıl bir arızadır ışıklar sönmüyor sürekli yanıyor başına böle sorun gelen varmı çözüm ne olabilir araya kontaktör koyup masraf çıkarmak istemiyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri