36 V DC MOTOR SÜRÜCÜ DEVRESİ (YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM)

polig10

Üye
Saygıdeğer forum üyeleri.. Ben bitirme tezi olarak bisikleti elektrikli bisiklete çevirme konusunu aldım. Herşeyi hallettik tüm aksaklıklara rağmen ama 36 v motor için hız ayar yani motor sürücü devresini bulamadım konyada.. farklı devreler denedik onlarlada başarılı olamadık yani hız ayarı yapamadık. Bu konuda bilgisi olan kişilerden acil yardım talep ediyorum..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Saygıdeğer forum üyeleri.. Ben bitirme tezi olarak bisikleti elektrikli bisiklete çevirme konusunu aldım. Herşeyi hallettik tüm aksaklıklara rağmen ama 36 v motor için hız ayar yani motor sürücü devresini bulamadım konyada.. farklı devreler denedik onlarlada başarılı olamadık yani hız ayarı yapamadık. Bu konuda bilgisi olan kişilerden acil yardım talep ediyorum..

motor bilgileri

v-----> 36v
a----->18.6 A
w-----> 500 W sürekli çalışma verimi.. motor normalde 600 küsür w yani..

Başarısızlık kısmını biraz açarsanız belki nerede hata yapıldığını tesbit edebiliriz. Sonuçta böyle bir sürücüde kullanılabilecek yöntemler bellidir, mesela : pwm kaynağı(mcu veya herhangi bir devre) > mosfet sürücü > paralel mosfetler gibi... Siz ne tür bir sürücü kullandınız?

pwm yi denemedik bilgim yok çünkü.. mesela fan hız kontrol devrelerini motoru çalıştırcak güce göre uyarladık ama hız kontrolünü yapamadık.. internettten bulduğumuz bikaç devreyi denedik olmuyor potansiyometre ile gaz artışı sağlayamadık bir türlü

yeni çıkan elektrikli mobilet diye tabir edeyim sanırım onlarda 36 volt olmalı hurdacıdan alıp inceleyebilirsin.36 volt değilse bile 36 voltu elektronik devre yaparak pot ile ayar yaptırabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri