355.KW.Elektrik motoru,ısıtıcı,devresi

arkadaşım bazı firmalar vinç motorlarına ısıtıcı resistans koyuyor.bunun sebebi vinç motorları genelllikle açık hava koşulllarında çalıştığı için kış aylarında donma ve nem den korumak. ısıtıcı bağlantılarını bağlarsan motor güvenliği için iyi olacaktır

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar bende şu şekilde bir bilgiye ulaştım. Motorların sargılarından iki tanesine düşük gerilimde ve yeterli miktarda akım sağlayıcı bir trafo bağlanarak motorların sargılarının ısıtılabilir. Fakat bu durumda motor devreye girdiğinde trafodaki enerjiyi kestiğimizde Motorda bulunan Reziduel akımdan kaynaklanan sıkıntılar oluşabilir mi?

Elektrik Motorlarının İçerisinde Olur bazen rutubetli ortamlarda beklemesi olan motorlarda oluyor mesela bizde vardır 1010 kW 660 VAC Pompa motorunda ısıtıcı mevcuttur

Yeni bir şey öğrenmek ne kadar güzel..

Motora ısıtıcı,sargıyı soğuk havalarda sargının dışardaki havayla temaz edip bir anda soğuyup bir anda ısınmasından dolayı oluşabilecek nemi önlemek için kullanılır.
Isıtıcı uçlarından birine fazdiğerine nötr verilmesi gerekir.

Arkadaşların yorumlarını okuyunca daha detay gerktiğini düşündüm.
Bu vinçi gecen sene almanlarla beraber montaj yaptık. tabi bende motorda bağlantı klemesini
bağlarken sordum bana ısıtıcı olduğunu söylediler.buraya bağladğım kaplo kesidi 1,5 luk
yani güçlü az olduğunu kanaatindeyim .

İlter arkadaşın yorumu bence olabilir çünkü vinç limanda diğer panolarda ve dönüş koloktörü bağlantı panosunda ısıtıcı var buralarda açıkta olduğu için gözüküyor.
kolay gelsin.
Ben WEG elektrik motorlarının TR. mümessili dal elektrikte süpervizörlük yapıyorum 0,25 kw ile 5000 kw a kadar motorlarla ilgili biraz bilgim var

Motor klemens kutusundaki ısıtıcı bağlantı terminalleri motordaki nemden dolayı terlemeyi önlemek amacı ile konmuştur.Ekteki rar dosyasında motor içersindeki ısıtıcıyı inceleyebilirsiniz.
Bende motor içine ısıtıcı ve nem ölçer koymak istiyorum klemens kapağı içine nem ölçer koymak istiyorum veya hindistan koyup motorların yakınına koyup motoru ısıtmak istiyorum

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri