350 mt mesafe 70 mt derinlikte kuyuya elektrik götürmek

dreamman2

Üye
selamlar sormak istediğim 2 sorum var

1.sorum
elektriğimizin olduğu yere kuyumuzun mesafesi 350 metre kuyu derinliği 70 metre 2 beygir bir dalgıç çalıştırmak için direksiz kablo çekmek istiyorum en az maliyetle buraya çekeceğim kablo nasıl olmalı bir sıkıntı yaşar mıyım teşekkür ederim

2. sorum kuyuyla depom arasında ki mesafem 600 metre elektrikli şamandıra takmak istiyorum bunun için kullanmak üzere 2x1.5 kablo aldım bu kablo ile 600 metrede sorun yaşar mıyım
teşekkür ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sanırım forum terk edilmiş kimse cevap vermiyor

forumda çok konu var araştr. derin kuyu dalgıç pompalar ve hidrefor pompalar.

4*4 kablo işini görecektir samandırada 2*1,5 kablo şıkıntı yaratmaz

güngör35 dediği gibi. ancak kablo fiyatları uçtu biraz pahalı olur. şamandra kontağı standart roleleri çektirir direnç rolelerde 1k civarıdır.

Selam Kullanacak olduğun Pompa bu mesafeyi desteklediğini var sayarak, tek fazlı dalgıç motor için 6 mm kesit NYY kablo öneriyorum, şamandıra için toprak zemine gömeceğini düşünerek 2,1,5mm NYY kablo uygundur. yalnız 2 şamandıra sistemi kullanmanı ve kuyu başına kontaktörlü bir pano yerleştirmeni öneririm. örneğin depoda su azaldı buradaki şamandıra aktif konuma geçecek, fakat kuyuda yeterli su seviyesi yok motor boşta çalışması uygun olmaz. bu nedenle 2 şamandıra seri olarak bağlanmalı kuyudaki şamandıra su seviyesi uygun olduğunda devreyi tamamlamalı, depodakide su seviyesi düşük olduğunda. bu şekilde sağlıklı bir çalışma yapmış olursun.

selamlar sormak istediğim 2 sorum var

1.sorum
elektriğimizin olduğu yere kuyumuzun mesafesi 350 metre kuyu derinliği 70 metre 2 beygir bir dalgıç çalıştırmak için direksiz kablo çekmek istiyorum en az maliyetle buraya çekeceğim kablo nasıl olmalı bir sıkıntı yaşar mıyım teşekkür ederim

2. sorum kuyuyla depom arasında ki mesafem 600 metre elektrikli şamandıra takmak istiyorum bunun için kullanmak üzere 2x1.5 kablo aldım bu kablo ile 600 metrede sorun yaşar mıyım
teşekkür ederim
2 beygir 1,5 kW dalgıç pompa 70 metreden su çıkarıyor mu ?

neye göre hesap yapıyorsunuz anlamış değilim arkadaşlar.öncelikle güçleri bilmemiz lazım belki tahmin edebilirsiniz ama gerçek güçleri bilmemiz lazım .70 metreden su çıkarmak basit bir iş değildir.mesade de çok uzak kesinlikle gerilim düşümüne bakılması lazım.gerekli birlgiler yazılırsa yardımcı olurum.tek faz mı 3 faz mı güçleri ne kadar.kablo havadan mı toprak altından mı bunlar hepsi çok önemli

arkadaşlar
şöyle anlatayım o zaman kuyumuz yetmiş metre fakat statik seviye 15 metre, suyumuz yarım parmak, aynı tarlada bir kuyu daha var orada direk var, mesafesi kuyular arası 350 mt. 3 faz elektrik var biz direk çekersek buna abonelik gerekiyormuş sanırım onun için bize en az maliyetle nasıl bir yol önerirsiniz ilginize teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri