350 metreye elektrik taşımak

Not: Solar sistem göründüğü gibi bedava enerji değildir hiç arıza çıkarmasa bile ! 10 yılda panel verimi %50 altına düşer, 2 yıl sonra aküler ölür, kuru bakımsız olursa belki 4-5 sene. Yani kendini amorte edemeden sürekli yeni masraflar çıkar. Bunları düşünerek bu işe girişin. (İnverter ve kontrol panosu arızalarına hiç girmiyorum.)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Yanlış hatırlamıyorsam panellerde en kalitelilerinde bile verim % 20-25 civarıdır.Verim şu şekilde hesaplanır verilen enerji alınan enerji gerisini siz hesaplayın.
Haklısınız, bunu hesaba katmamıştım :(
Not: Solar sistem göründüğü gibi bedava enerji değildir hiç arıza çıkarmasa bile ! 10 yılda panel verimi %50 altına düşer, 2 yıl sonra aküler ölür, kuru bakımsız olursa belki 4-5 sene. Yani kendini amorte edemeden sürekli yeni masraflar çıkar. Bunları düşünerek bu işe girişin. (İnverter ve kontrol panosu arızalarına hiç girmiyorum.)
Elektrik çok masraflı, 400 metre en yakın hat, tek diyor proje, onay çks, dsi den kuyu belgesi, 10 dire 4 te 1 tanesi demir yada beton, her tarla sahibinden rıza belgesi vs vs vs. Altı üstü 1 buzdolabı kasıma kadar 24 saat çalışacak, 2 ampül 3-4 saat, belki arada bir su pompası 1.3kw, musluğu açtığımda 370w hidrofor.

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri