3340s çamaşır makınamın rumanlarını degiştirdım çalışmıyor ,ÇOK ACIL YARDIM

ykarabasan

Üye
merabalar , çamaşır makınamın ruman ve keçelernı degiştim,Makınamı topladım fakat çalışmıyor, on/off dugmesıne bastıgımda sadece ışık yanıyor ,su almıyor.Kapı emnıyet swicini degiştim yine aynı,su basınç anahtarı kablolarını çıkartıp taktım ,makına yine çalışmadı.Sadece ışık yanıyor hiçbir hareket yok.
Degerli ustalarımın yardımlarını beklıyorum, kolay gelsın..

kapı mandalının dilinin kilidi ittirdiğinden eminmisiniz.kilid tornavida ile ittirip bakın bakalım kapı kilitleyip makine çalışacakmı?

emniyet anahtarının teli kapı açma anahtarının içinden çıkmış ve yerine tam oturmamıştır. ona bakın

ustam, emnıyet kilidi kablolarını 3 nu kısa devre yaptım çalışmadı, emnıyet telı anahtarın içine oturmuş durumda, kapı rahatlıkla açılıp kapanıyor.

ustalarım sanırım problemı buldum, yardımlarınızla çözücem. Su basınç anahratırından çıkıp selenoid bobıne gıden soketlı kablo elektromekanık program soketınden çıkmış. Burada 4-5 boş yer var. nereye takmalıyım, elınde fotograf veya link olan var mı?

ustalarım sitede şeması varmış , indirip kabloyu yerıne taktım.Yine çalışmadı, su gırış selenoıd bobinine başlangıç anınnda hiç elektrık gelmıyor.Su alması gerektigi anda bobine elektrık gelmıyor.

elimde mevcut var yalnız program salterının resmını gonder

hocam kablonun çıktıgı yeri buldum, problemım devam ediyor, su basınç anahtarından şüpheleniyorum ,basınç anahtarının 4 ucu var 3ü kısa devre,saglamlık kontrolunü bi türlü yapamadım ,diyaframı saglam.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri