32kW için sigortada kaç amper kullanmalıyım ?

BursaBülbülü

Profesyonel Üye
Arkadaşlar projede 32,2kW'lık ve 30kw'lık 2 adet pişirici var. Bunları farklı farklı trifaze olarak R-S-T fazlarına eşit olarak dağıttım lakin kaç A'lik sigorta değeri kullanacağımı anlamadım. Akım değerini nasıl hesaplayacağız ? (Elektrik Mühendisi son sınıf öğrencisiyim. Okulda da böyle bir şey göstermediler işe de yeni başladım ona göre yorum yaparsanız ve yardımcı olursanız sevinirim.)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar projede 32,2kW'lık ve 30kw'lık 2 adet pişirici var. Bunları farklı farklı trifaze olarak R-S-T fazlarına eşit olarak dağıttım lakin kaç A'lik sigorta değeri kullanacağımı anlamadım. Akım değerini nasıl hesaplayacağız ? (Elektrik Mühendisi son sınıf öğrencisiyim. Okulda da böyle bir şey göstermediler işe de yeni başladım ona göre yorum yaparsanız ve yardımcı olursanız sevinirim.)
Pişirici dediğiniz şey rezistans sanırım.
P=u.i.kok3 formulunden akım değerini bulabilirsiniz..çıkan sonucun bir üst değerini sigorta değeri olarak belirleyin..

Teşekkürler
P=u.i.kok3 formulunden akım değerini bulabilirsiniz..çıkan sonucun bir üst değerini sigorta değeri olarak belirleyin..
Ayrıca bir sorum daha olacak. Bu formülden yola çıkarsak Yükleme cetvelinde 32.2 kW'lık cihaz trifaze dağıtıp k.oto. sigorta tipi kullandım. Formülden hesaplarsak p = 32,2 kW - I = ? - kök3 = 1,73 ve v = ? Gerilim değeri olarak ne gireceğiz ?

Son düzenleme:
faz başına 48A akım çeker .trifaze 63A b tipi sigorta kullanmalısınız

Teşekkürler

Ayrıca bir sorum daha olacak. Bu formülden yola çıkarsak Yükleme cetvelinde 32.2 kW'lık cihaz trifaze dağıtıp k.oto. sigorta tipi kullandım. Formülden hesaplarsak p = 32,2 kW - I = ? - kök3 = 1,73 ve v = ? Gerilim değeri olarak ne gireceğiz ?
380 tabiki

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri