3200A açık tip devre kesicisi demontaj-montajı

b a k u n

Üye
arkadaşlar merhaba,

hastanemiz transfer panosunda moeller marka 3200A açık tip devre kesicisi bulunmakta ve arızalıdır. sürekli trip çubuğu atıyor. düşük gerilim bobini devre dışı. yenisini alıp değiştirmemiz gerekiyor.
1-) hangi marka açık tip devre kesicisi önerirsiniz?
2-) adana ve çevresinde bu işi yapabilecek (demontaj-montaj) firması bileniniz var mı? hastane teknik servisi olarak biz risk almak istemiyoruz.

ya da ben bu açtırma bobinini iptal etsem ne olur?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Syn b a k u n; Kesicinin trip yapmasının nedeninin, kesicinin kendisinin bozuk olmasından kaynaklandığını ve bu nedenle değiştirilmesi gerektiğini nasıl anladınız?

Elinizdeki devre kesicinin aşağıdaki adreste bulunan operating manual'e (işletme(çalıştırma klavuzu) göre bir değerlendirmesini yapabilirseniz(yaptınız mı yada yapabilir misiniz bilmiyorum) daha sağlıklı bir neticeye ulaşabiliriz kanaatindeyim.

http://www.repinel.com/products/MOELLER/15_manual operacion IZM/IZM manual operacion completo.pdf

syn bakun syn hemmuhhemtek da dediği gibi öncelikle teşhisin kesin olması lazım yoksa her tribe düşen kesici değiştirilmez öncelikle nedenler kesin olarak bulunup daha sonra değiştirme yolu aransa daha iyi olur diye düşünüyorum kesicinin teknik özelliklerini ve numarasını yazarsanız size daha iyi yardımcı olmaya çalışırız saygılarımla

arkadaşlar merhaba,

hastanemiz transfer panosunda moeller marka 3200A açık tip devre kesicisi bulunmakta ve arızalıdır. sürekli trip çubuğu atıyor. düşük gerilim bobini devre dışı. yenisini alıp değiştirmemiz gerekiyor.
1-) hangi marka açık tip devre kesicisi önerirsiniz?
2-) adana ve çevresinde bu işi yapabilecek (demontaj-montaj) firması bileniniz var mı? hastane teknik servisi olarak biz risk almak istemiyoruz.

ya da ben bu açtırma bobinini iptal etsem ne olur?
belkide kaçak akım var (troid role) takılıysa oda açtırır

cevaplarınız için teşekkürler;

bu kesici yaz aylarında bu arızayı yapmıyor, sadece kış aylarında hava soğuyunca trip çubuğu atmaya başlıyor. :)

hastanede 2 adet trafo var, kuplajı açıp tek trafondan hastaneyi beslediğim zamanlarda diğer kesicinin trip çubuğu atmıyor. kaçak akım olsa kuplaj devresini açınca diğer kesici de tribe geçerdi.

üretici firma ile görüştüm, büyük ihtimal ile kablotajı eskimiştir o da en az yeni kesici kadar pahalıdır dedi.
moeller IZMB6-A3200 Açık Tip Şalter 3x3200A 55kA

Yukarıda verdiğim dökümanın 39. sayfasında bulunan 2(indicator) numaralı maddedeki triplerden hangisi kesicinizde meydana gelmektedir.?

10-1 manuel reset meydana gelmekte. trip çubuğuna bastığımız zaman 2-3 dakika daha çalışıp tekrar trip çubuğu atmaktadır.

10-1 kesicinin nasıl resetlendiğinden bahsetmekte trip nedenini belirtmemektedir.
hmxsn.jpg

2 maddede belirtilen göstergelerden hangisi yanıyor hatada.

cevaplarınız için teşekkürler;

bu kesici yaz aylarında bu arızayı yapmıyor, sadece kış aylarında hava soğuyunca trip çubuğu atmaya başlıyor. :)

hastanede 2 adet trafo var, kuplajı açıp tek trafondan hastaneyi beslediğim zamanlarda diğer kesicinin trip çubuğu atmıyor. kaçak akım olsa kuplaj devresini açınca diğer kesici de tribe geçerdi.

üretici firma ile görüştüm, büyük ihtimal ile kablotajı eskimiştir o da en az yeni kesici kadar pahalıdır dedi.
moeller IZMB6-A3200 Açık Tip Şalter 3x3200A 55kA

Termik-Magnetik Devre Kesicilerin ikisininde ayarları(Ir,Ii,Ig,tr..) aynı mıdır?

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,925
Son üye
Taylor Quinntin

Yeni konular

Geri