32 a sigorta 2.5 kablo ile kaç watt çalıştırabiliriz

merhabalar 16a sigortamız bozuldugu için 32a anahtar taktı elektrikçi arkadaş. Prizde anlık 2200watt çeken cihaz bağlı. Bu priz 5000w çalıştırır mı yoksa başka prize mi bağlamalıyım
32x220 =7040 w

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
adam alet kutusunu açtı 16A B yoktu daha fazla para alsın diye 32A takmış tam sopalık evin sigortası varsa hatalı sigorta yüzünden yangın çıkarsa sigorta şirketi ödeme yapmak istemez...
belki.

Arkadaşlar bu konu ile ilgili bir benim de bir sorunum var. Elektrikli Otomobil şarjı için 32A tek-fazlı bir ürün almayı düşünüyorum. Bunun için sigorta panelinden itibaren bağımsız bir hat çektirip sonuna da bu şarj aletini prizsiz sabit şekilde monte ettirmeyi düşünüyorum. Şarj esnasında bir kaç saat kadar sürekli yüksek amper çekilecek.

Sayaca bağlı ana sigorta 32A. Onu yükseltmek gerekecek. Sanırım mümkün.

Mevcut duvar içi kablo kanallarından 32A için kablolama yapılabilir mi? Nasıl bir tesisat tasarımı oluşturmak gerekir.

Bahsi geçen ürün
https://a.aliexpress.com/_uJbANi

takılan 32A sigorta priz için mi takıldı? yoksa tali pano girişine mi takıldı?
bu elektrikçi arkadaş kablo kesitine bakmadan 32A koyması akıllıca değildir. linye hattı (prize giden hat) 2,5mm2 ise 32A sigorta bu linye hattının erimesine zemin hazırlar. 5000/220=22A sigorta yetiyor. ama linye hattı 2,5mm2 ise en fazla 20A e dayanır.
yani hem sigorta küçültülecek
hem de linye hattı kesiti artırılmalıdır.
çektiği akım P=U.I dan 22 kusur olan yere 22 amper sigorta koyman yetmez 25 bile kalkınma anında cok ceken bir makine ise az ki 22 amper diye bir sigorta değeri yok

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri