30v 335 mA yazıcı adaptörü elektrik çarparmı

elektrik enerjisi tıbbın bir çok yerinde çok farklı formatlarda kullanılıyor. bu işlemi profesyonel kişiler yaptığında sorun çıkmıyor. ama "böyleymiş" diye hiç kimse bana adaptörün ucunu suya koy, sonra ellerini veya ayakların sok dese de yapmam. adaptöre standart 220/40 volt AC girer düşük voltajda ve amperde DC çıkar. dc beni çarpmayabilir. işin ucuna su girince ben yokum, deli olabilirim hiç bir sorunum yok ama isterseniz bana böyle bir şeyi yapmadığım için aptal diyebilirsiniz. su ve elektrikle şaka olmaz. benim kişisel görüşümdür. ben almayayım alana da engel olmayayım.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sen sonucta insanlar uzerinde calisacak tibbi bir cihaz yapacaksin. Bu istedigi kadar basit bir adaptor de olsa sonucta tibbi elektronigin standartlarina uymak zorundasin.

Bu videoyu burada yayınlamakla iyimi , kötümü yaptım bilmiyorum .
DİKKAT denemeyiniz !!!

Bu videoyu seyrettiniz galiba .

adaptör.png

Son düzenleme:
Parmagini suya sokuyormus ta 220v elektrik veriyormus. Sikiysa ayagina baglayacagi kabloyu toprak hattina baglayip ayni deneyi yapsin. Havuzla cam kabin icindeki suyu bir tutuyor.

Ayni videoyu bir de kuvete girip ceksin.

Geri zekali.

Boyle bir videoyu cekip youtube da yayinlamanin bir cezasi olmali. Ben videoda soyledim denemeyin dedimle yirtamamali.

Youtube yonetimine sikayetimi bildirdim.

Son düzenleme:
Bu videoyu burada yayınlamakla iyimi , kötümü yaptım bilmiyorum .
DİKKAT denemeyiniz !!!

Bu videoyu seyrettiniz galiba .

Ekli dosyayı görüntüle 95421

evet o videoyu izledim tedirgin olduğum için buraya sorayım diye düşündüm .

sizin attığınız ilk videoda ki gibi değilde kablolar (+-) ayrı kaplarda suya batırılsa ve iki elde ayrı ayrı sokulsa çarpar değil mi ?

sizin attığınız ilk videoda ki gibi değilde kablolar (+-) ayrı kaplarda suya batırılsa ve iki elde ayrı ayrı sokulsa çarpar değil mi ?
sizi bilmem ama ben kontrolkalemiyle bile elektriği ölçmüyorum.

uc-maymun.jpg

O kabin icinde iki parmagini V seklinde acip suya soksa ve ledi yaklastirdigi gibi kablolara yaklassa ya da ledin bacaklari arasindaki mesafeyi 3mm yerine yanlara acarak 10..20mm yapsa o led bozulur.

Yildirimli havalarda arazide kosmayin kucuk adimlarla yuruyun denir. Sebep ayni.

Güvenli olsun isterseniz şebekeyi kullanmayın derim pil ve step-up yükseltici tavsiye ederim. İlgilenirseniz link verebilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri