300w lık led driverı tasarlamak istiyorum fakat..

ImLeaGenD

Üye
arkadaşlar merhaba

Ödevim gereği, yaklaşık 300 watt lık led aydınlatma sistemi yapmak zorundayım. Bu konuda fazla bilgi sahibi değilim. Bildiklerim arasında ledlerin standart ohm kanunu yasalarına uyarak bağlanmalarının hem verim hem de kullanım sürelerini etkiliyor olması. Bu nedenle de sürücüye ihtiyaç duyulduğu.. İnternet üzerinde de genel olarak 3×1 veya 1×3 wattlık sürücüler konusunda bilgiler var. Bunlar da pek işimi görmeyeceğe benziyor. Bu konuda beni yönlendirebilecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Yardımlarınıza muhtacım..

Not: Buraya yazmak istemeyen arkadaşlar özelden mesaj da yazabilir..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ledinizin datasheeti varmı?

Ledi sürmek için smps mi dizayn etmelisiniz? Yoksa lineer bir regülatörde olsa yeter mi? Asıl olması gereken ledin bilgileri ve güç kaynağının standartlarıdır. Sizden istenen tam olarak nedir? Bununla ilgili detay yok mu? Yani siz kafanıza göre istediğiniz teknolojiyi kullanabilir misiniz?

Ledinizin datasheeti varmı?

Ledi sürmek için smps mi dizayn etmelisiniz? Yoksa lineer bir regülatörde olsa yeter mi? Asıl olması gereken ledin bilgileri ve güç kaynağının standartlarıdır. Sizden istenen tam olarak nedir? Bununla ilgili detay yok mu? Yani siz kafanıza göre istediğiniz teknolojiyi kullanabilir misiniz?
Benden istenen 300w lık led aydınlatma sisteminin elektronik kumanda, kart ve görüntü algılama-iletme kartlarının tasarımı ve gerçeklemesi. Önümdeki ilk engel sürücünün tasarımı görünüyor.

Yapılan işin amacı bahçe ve havuz aydınlatması olunca da , 300 watt ı Power Ledler yardımıyla karşılamam daha mantıklı geliyor.

Smps mi regülatör mü konusuna gelirsek işlemci yardımı ile tasarlanıcak bir sistem olduğu için regülatör olması daha mantıklı sanırm.

arkadaşlar tasarım konusunda yorumlarınıza açığım..

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri