3000 V A.C. Ölçe Bilecek Ölçü Aleti veya Ölçme Metodu Varmıdır?

İyi akşamlar güzel insanlar benim için 2500 ile 3500 V AC. ölçmem gerekiyor ve bu seyyar bir ölçü aleti olması gerekiyor. önerebileceğiniz marka model var mıdır? yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

İyi akşamlar güzel insanlar benim için 2500 ile 3500 V AC. ölçmem gerekiyor ve bu seyyar bir ölçü aleti olması gerekiyor. önerebileceğiniz marka model var mıdır? yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Herhangi bir digital voltmetreye guvenlik onlemleri alinmak kaydiyla yuksek voltaj probu yapabilirsin.

Bunun icin olcu aletlerinin hepsi 500V olcebildigi icin 1/7 gerilim bolucu yapilmali.

Olcu aletinin AC voltmetre kademesindeki giris empedansini da goz onune alarak yapman gereken 5..10 direncle gerilim bolucu yapmak. 5..10 dememin sebebi atiyorum 2 adet 1Mohm direncle gerilim bolucu yapmak yerine 20 tane 100K kullanmak her bir direnc uclarindaki gerilim dusumunu kucultur guvenligi artirir.

Fakat hic bu zahmete girmeden Fluke markanin saticilarina danisabilir ve hazir urun de bulabilirsin.

elinizde ac ölçen voltmetre varmı

yüksek voltlar direk ölcülmez gerilim trafosu kulanılır.

Siz tam olarak nerede ölçeceksiniz bu voltajı? frekans değeriniz nedir? Yük altında mı ölçeceksiniz ? AC tepeden tepeye 6000V DC de CAT1 seviyesi için öneriliyor bu.

Arkadasimiz soruyu 29 Kasımda sormuş ve 30 Kasımda son foruma girişi olmuş bir daha girmemiş.

Arkadaşımız umarım iyidir. Bu gerilimlerle uğraşıyor ise inaallah başına bir şey gelmemiştir. Soruyu sorup bir daha uğramayan uyelerdendir.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri