300 kw lık bir sistemin elektrik tüketim hesaplaması

Merhaba,

Tasarım aşamasında olan ve yakın zamanda sahnelenecek bir projem var.Projenin içinde 300 kw lık ışık sistemi ve 40 kw lık ses sistemi kullanmaktayız. Işık ve ses sistemi tam kapasite çalıştığı varsayılırsa bir saat içinde harcayacağımız güç tüketimini hesaplamak istiyoruz. Bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
MaaşAllah projede projeymiş yani...
Toplam 340 kW ediyor... Kayıpları göz ardı edersek bir saatte ve tam kapasitede 340 kWH lık Aktif enerji tüketimi olur...

:) evet büyük çaplı bir proje.

tam anlamak için soruyorum lütfen kusuruma bakmayın. yani elektirk birim fiyatı 1x dersek biz tam kapasite çalıştığımızda bir saatte harcadığımız enerji için 340x gibi bir meblağ ödeyeceğiz diyebilirmiyiz.

ilginize teşekkürler.

aynen oyle kW saat olarak ucretlendirilir

:) evet büyük çaplı bir proje.

tam anlamak için soruyorum lütfen kusuruma bakmayın. yani elektirk birim fiyatı 1x dersek biz tam kapasite çalıştığımızda bir saatte harcadığımız enerji için 340x gibi bir meblağ ödeyeceğiz diyebilirmiyiz.

ilginize teşekkürler.

Tabii , elektrik sayacı ölçü birimi ve faturalandırma birimi kw x saat yani kwH tır...

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri