3 uçlu trafonun yerine pil nasıl bağlarız (Acil)

2.el aldigim bi 2.1 hoparlor sisteminin trafosu cok asiri ses cikartiyo ve hoparlor olmasi gerekenden az ses cikartiyo 3uçlu bir trafo var icerisinde. Kablolarin ikisi mavi renk biri siyah mavi ile maviyi olctugumde 25Volt olctum. Siyah ile mavileri olctugumde 12 şer volt olctum. Hoparlorum markasi Mikado modeli MD-C1 ama internette hic bulamadim
Bu amfiye nasil lityum pil baglarim lutfenn ACİLLL

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Resmini çekip yüklerseniz yardım açısından daha sağlıklı olur.

15358203766221888602411.jpg

Trafo bu 3 çıkisi var bende baska trafo olmadigi icin lityum pille veya dc adaptorle besleyebilirim kac volt ile nereden beslemeliyim

Pil bağlayabilmen için elinde kaç wat harcama yaptığının da bilgisi olması lazım.

Neticede trafo yerine 12 veya 24 volt pil bağlayabilsen bile ne kadar dayanabilecek?

Ayrıca karta giriş AC kart içinde doğrultuluyor mu bilmiyorum ama eğer doğrultma yok ise birde DC akımı AC ye çevirmen gerekecek.

devrede köprü diyot var ac yi dc yapıyor fakat pil ne kadar dayanır tartışılır.birde sürekli şarj sorunu olacak sorun trafoda ise (trafo çok ses çıkarıyor ise) 2x12v Volt 20-25watt arası trafo ile değiştirin derim. ayrıca trafo dan karta gelen kabloların bağlı olduğu yerde 4 adet diyot var cızırtı hoparlörden geliyorsa onlarında sağlam mı kontrol edin ayrıca pil bağlansısı da resimdedki gibi olacak kolay gelsin.
pil.jpg

• Beğen
Tepkiler: huh
trafo değiştırmekle pille olmaz devre byuk ihtımal simetrı besleme ses yukseltıcı örnek tda2030 entegre gıbı olabılırde

trafo değiştırmekle pille olmaz devre byuk ihtımal simetrı besleme ses yukseltıcı örnek tda2030 entegre gıbı olabılırde
bahsettiğim özelliklerde trafo değiştirmekle neden olmasın ???

bahsettiğim özelliklerde trafo değiştirmekle neden olmasın ???
Hoparlor uzerinde 38watt goc tuketimi yaziyor ses sadece trafodan geliuor hoparlor sapasaglam cevaplar icin tesekkurler sizce kac amper pil ve kac volt takmaliyim yaklasik 1 saat pil ile kullanmak icin

40 watt / 24 volt =1.66 amper saat eder pille uğraşma kardeş yukarda dediğim gibi sorun olur şarjdı vs idi derken kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri