3 tane asm'nin zaman ayarlı periyodik olarak çalıştırılması

3 tane 3 fazlı asm starta basınca 1. ve 2. motor çalışacak 10 sn sonra 2. ve 3. çalışcak 10 sn sonra 3. ve 1. motor çalışacak 10 sn sonra 1. ve 2. çalışacak stopa basmadığımız sürece böyle devam edecek

bu ödev için 2 aydır uğraşıyorum hoca yardımcı olmuyo nette bulamadım ekts de kafayı yedim bu işi bana bulabilir yada yapabilirmisin çok uğraştım yapamadım böyle giderse ödevden sıfır alıcam ne olur yardım edermisiniz

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ekteki çizimi inceleyip nasıl çalıştığını iyi kavrayınız.

Ekli dosyalar

• ODABASAHMETCAN.esc
    53.3 KB · Görüntüleme: 10
çok teşekkür ederim 2 aydır bu ödevle uğraşıyordum çok sağol

Ekli dosyayı görüntüle üçmotor.rar
3 tane 3 fazlı asm starta basınca 1. ve 2. motor çalışacak 10 sn sonra 2. ve 3. çalışcak 10 sn sonra 3. ve 1. motor çalışacak 10 sn sonra 1. ve 2. çalışacak stopa basmadığımız sürece böyle devam edecek

bu ödev için 2 aydır uğraşıyorum hoca yardımcı olmuyo nette bulamadım ekts de kafayı yedim bu işi bana bulabilir yada yapabilirmisin çok uğraştım yapamadım böyle giderse ödevden sıfır alıcam ne olur yardım edermisiniz

Ahmetcan, ödevinin EKTS şeması aşağıdadır, .esc uzantılı simülasyon çizimi e-posta olarak gönderebilirim.(üçmotor.rar EKTS simülasyon çizimidir, rar ile açın, "rar şifresi=kontrolkalemi")

üçmotor.jpg >..........< Ekli dosyayı görüntüle üçmotor.rar

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri