3 tane 208c+Dvr 2000+ switch 12/7 amper adaptör

enderak

Üye
Arkadaşlar elimde 3 tane 208c model kamera var üzerinde sarı beyaz ve kırmızı uçlar var hepsinin bağlantısını yaptım kablolamayıda yaptım ama bir sorunum var elektrik bağlantısı kısmında takıldım adaptörden (NPL-65 model) bir kırmızı birde siyah kablo çıkıyor kamerada ise adaptör ucu gibi yer var bunları bağlamak için uç buldum fakat hangisi nereye onu çözemedim kırmızı + olur hep diye biliyorum ama birşey olur diye bağlıyamıyorum
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Sayın enderak arkadaşım !
Kamera üzerindeki sarı soket video, beyaz soket audio ve kırmızı soket de enerji girişidir. Enerji girişinde + ayrı - ayrı değildir. Adaptör çıkışındaki soketin orta ucu + dış kısmı - olur. O haliyle taktığın zaman çalışır. Adaptörün çıkışında bir kırmızı kablo birde siyah kablo var diyorsun ama ikinci resimdeki adaptör çıkışı neyin nesi onu anlamadım. Şayet adaptörün çıkışında ikinci resimdeki gibi bir jak yoksa ucuna jak bağlamalısın.

Cevap için teşekkürler
Adaptörün ucunda kırmızı ve siyah olan ucleri açık bir kablo var
o adabtör ucunu ben buldum bi yerden o ucun içine + dışına - vericem ama adaptörün kırmızısı + siyahı - eksimidir ona emin olamadım

Bunu anlamanın en garantili yolu ölçü aleti ile ölçmektir. Bazı adaptörlerde + kablosu çizgili olur. İmalatçı ne renk bulursa o kabloyu kullanmış olabilir. Ölçü aletim yok derseniz o zaman adaptörün içini açabilirseniz köprü diyotların ve kondansatörün ayağına bağlantı şekliyle de bulabilirsiniz.

Evet dediğiniz gibi yapıp adaptörün içini açtım kırmızı olan + siyah olan da - çıktı problem yok dediğiniz gibi kameranında içi+ dışı - ise ona göre bağlantımı yapacağım çok teşekkürler

Evet üstadım aynen öyle orta uç + dış kısmı - . Kolay gelsin.

Evet cevaplar için teşekkürler hallettim şu an sistem sorunsuz çalışıyor Klavyenize e bilginize sağlık

orta uc + gelecek

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri