3 programlı arçelik bulaşık makinesinde sıkıntı var

yakari1907

Üye
merhaba arkadaşlar ben bülent benin bi sıkıntım var bende arçelik marka 3 programlı bir bulaşık makinesi var ilk zamanlar sürekli boşaltma yapıyordu sorunun alt taban su kaçak şamandırasında olduğunu fark ettim alt tabana su kaçağı olduğunda sivice temas etmesi gereken straforu söktüm attım 2 hafta kadar makine sorunsuz çalıştı fakat şimdi yine problem var ama bu sefer sorun başka gibi çünkü sivici kontrol ettim açık ve kapalı kontakları gayet iyi işlevini yapıyor.şimdiki sorunum ise makine birtürlü yıkamaya geçmiyor yıkama yapıyormuş gibi sesler çıkarıyor ama durulama suyunu dökmeden 10 dakika sonra bitti ışığı yanıyor. bazen 20 defa başlatıyorum çalışmıyor 21 incide tesadüf sorunsuz çalışıyor ve yıkamayı gayet güzel yapıyor.ama 3 gün sonra tekrar bulaşık doldurup çalıştırmak istediğimde yine çalışmıyor.dün kapak svicini kaşık sapıyla devre dışı bıraktım içinde neler oluyor görüyim diye fıskıyelerden suyun tazzikli gelmediğini gördüm.

bana bu konuda yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşlar varsa çok sevinirim.not makine 7 senelik.

hiç cevap gelmemiş galiba tecrübeli arkadaşlar ortalarda yok.
dün makineyi birdaha inceledim sorun tam olarak makinenin su almaması.makineyi çalıştırdığımda alttaki devirdaim yapan yani fıskıyelere su basan motor makinenin içinden suyu çekip fıskıyelere basmaya çalışıyor ama makine içinde su olmadığından bunu başaramıyor.su giriş valfimi arızalı acaba dedim kontrol kalemiyle voltaj varmı diye baktım hiçbişey yoktu.sorun ne olabilir acaba.makine 6030e

dün eşim çalış düğmesine basmış hiç sorunsuz çalışmış gayet güzel yıkamış neye göre çalışıyor neye göre çalışmıyor anlamak zor.yıkama motor çalışıyor fakat makinenin içinde su olmadığı makine su almadığı için fıskıyelere su basamıyor.makine su giriş vanasını tetiklemiyor hangi şartlar altında su giriş vanası çalışmaz bilen varmı acaba.

slm.senin makinanın kartında sorun olabilir başla tuşuna beş saniye basılı tut pompa çalışıp duracak sonra tekrar başlatuşuna bas su almaya başlamıyorsa kartında sorun vardır.

arkadaşım geçenlerde bizim komşu geldi bize bulaşık makinası çalışmıyor diye gittim baktım ilk başlamada suyu boşaltıyor boşaltma bittiğinde makina yıkama yapıyormuş gibi yapıyor sessiz bi şekilde çalışıyormuş gibi yapıyor.bütün kontrolleri yaptım herhangi bi problemle karşılaşmadım en son artık yapacak bişey yok dedim servis bi baksın dedim.tam gidiyorudm eve prizdeki gerilimi ölçtüm 230v gördüm.lakin makina yıkamaya geçtiği vakit voltaj 187v düştüğünü gördüm prizi açtım baktım prizin içindeki fişin girdiği metal kırılmış olduğunu gördüm prizi değiştirdim. problem çözüldü.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri