3 Kva solar sistem

6,6 kwlık sistem bulutlu havada anlık 500-600 watt güç üretiyor. Gün içinde 500-1500 arasında dolanmış. Panel açıları da verimi etkiliyor, kış için üretim önemliyse panel daha dikey konumda olmalı.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bugün amazondan aldığım hitbox 3 ü biarada kaynak makinesini 3kw inverterde denedim. 80 amperde başladık, 90 a çalıştı 100 de çalıştı, arkadaş 150 ye aldı, biplemeye başladı, 110 da çalıştı 120 amperde çaştı.
Yani şunu gördük, 5kw inverter ve 300 watt 10 panel ile çok rahat amatör kaynak işleri yaılabilir. Sistemi 5.6 kw invertere çevireceğim.

Konuyu açıyorum belki sorun çözülmüştür ama yine bilmeyen arkadaşlara aynı sorun olan arkadaşlara bilgi olsun kesinlikle paneller doğru bağlanmıştır cihaz mexsun marka vm 2 ve mptt cihazın solar sarj giriş voltajı 450voltur o panelleri 450 voltu geçmez zaten öyle bi durum olsa invertör hataya düşer çok karşılaştım böyle sorunla akü kapasitesi yüksek olduğu için 8 tane aküyü o kadar panel sarj edemiyor ve aküler dip yapıyor dip yapan akünün toparlanması biraz zordur veya aküleri teker teker kapasite testi yapıp bozuk olanları çıkarmalısınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri