3 Katlı Asansör

nicoise

Üye
Herkese merhaba,

3 katlı asansör projesini hakkında bir rapor yazmam gerekli. Neredeyse tam olarak işime yarayan hazır bir rapor buldum. Ama bu 3 katlı asansör raporu S7-200 için yazılmış. Benden istenen ise S7-1200 için projeyi tasarlayıp raporunu yazmam. S7-200 için uygun olan şemaları mesaja ekledim. S7-1200 'e uygun olarak cevrilmiş hali nasıl olmalı neler değişmeli bu şemalarda ? PLC hakkında çok fazla bir bilgim yok. Hatta belki 200 ve 1200 'ün her ikisi için de aynıdır şemalar. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

lYVMoE.png
VpbkZP.png
nPBXvR.png

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
gönderdiğiniz şemadan yararlanarak s7-1200 yapailirsiniz tabi elinizde tıa portal programı olmalı

s7 200 projesi ile oraya yazdığın eleman listesi yanlış projeye iyice bak derim artı 2. kat ve 3. kat çağrılamaz tabi 1. katta meşkul deilse

gönderdiğiniz şemadan yararlanarak s7-1200 yapailirsiniz tabi elinizde tıa portal programı olmalı

Rica etsem bana bu şemanın s7-1200 için olanını tia portalda yapıp gönderebilir misiniz. Tia portalı şuanki bilgisayarıma yüklemem mümkün değil.

- - - Updated - - -

s7 200 projesi ile oraya yazdığın eleman listesi yanlış projeye iyice bak derim artı 2. kat ve 3. kat çağrılamaz tabi 1. katta meşkul deilse

eleman listesi yanlış olarak neyi kastettiniz ? 2. ve 3. katı neden çağırılamıyor ?

Lütfen yardımcı olur musunuz ? hazır olan şemayı s1200 e göre düzenleyebilecek hiç kimse yok mu ?

şuan yurtdışındayım öğrenci değişiminde. yapmam gereken sadece rapor yazmak. probramı vb birşey çalıştırmama gerek yok. Benim için gerekli olan s1200 için uygun olan şemalar. Örneğin ilk şema CPU222 için yapılmış benim için gereken Simatic S7-1200 CPU DC/DC/DC ye uygun şekilde yapılmış olanı. Aynı şekilde S7-1200 için uygun olan Ladder şeması gerekli paylaştığım şema s7- 200 'e uygun

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri