3 kademeli pako ile kontrol edilen vantilatör motorunu dimmer devresi ile sürmek..

uemun

Üye
Merhaba,
Resimlerde görülen mini vantilatör motorunu(220v-20w) dimmer tarzı pot ayarlı bir devre ile sürmek istiyorum. Sanırım her kademe için ayrı sargı mevcut. Bu işlemi nasıl gerçekleştirebilirim?

Örnek dimmer devresi:
https://www.robotistan.com/ac-220v-...MI14O4kYrq6QIVEO7tCh2FqAnrEAYYCCABEgL5uPD_BwE

Ekli dosyalar

• c90e9b4a-de4a-40c8-80d6-00d8c966af90.jpg
    c90e9b4a-de4a-40c8-80d6-00d8c966af90.jpg
    62.1 KB · Görüntüleme: 16
  • cd787b2e-0b47-450b-ab75-dedfa5a1af3a.jpg
    cd787b2e-0b47-450b-ab75-dedfa5a1af3a.jpg
    84.2 KB · Görüntüleme: 15
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yıllar önce bu düşündüğünüz konuyu ben yaptım. zannettiğin kadar zor değil. Ben şöyle yapmıştım elektrikçiden lambader aydınlatmalarda kullanılan dimmer anahtardan aldım, vantilatör kablosunu uygun bi yerden keserek bağladım, vantilatör kademe şalterinde bi değişiklik yapmadım, şalteri 3. kademede bıraktım ve yıllarca kullandım. aynı anahtarı elektrikli battaniyedede kullandım sorunsuz çalışıyor. deneyebilirsin

yıllar önce bu düşündüğünüz konuyu ben yaptım. zannettiğin kadar zor değil. Ben şöyle yapmıştım elektrikçiden lambader aydınlatmalarda kullanılan dimmer anahtardan aldım, vantilatör kablosunu uygun bi yerden keserek bağladım, vantilatör kademe şalterinde bi değişiklik yapmadım, şalteri 3. kademede bıraktım ve yıllarca kullandım. aynı anahtarı elektrikli battaniyedede kullandım sorunsuz çalışıyor. deneyebilirsin

Cevabınız için teşekkür ederim. Anlattığınız şekilde deneyeceğim..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri