3. Kablo çekilemiyor 2 avize hattı, kablosuz anahtar veya modul röle tavsiye (şemalı)

acemixer

Üye
oda aydınlatma planı.jpg
merhabalar. yukarıda verdiğim şema salondaki aydınlatma sisteminin şuanki halidir.

elektirikçi hatası nedeniyle borulardan 3. kabloyu çekemediğimzden komutator veya tavana led trafo vb şeyler kuramıyorum. tavanın kırılmasını önerdiler hem masraf hemde pisliği nedeniyle KABLOSUZ ANAHTAR çözümü arıyorum buna göre :

anahtarı duvara uygulandığında her iki avizenin ucuna 2 kablo üzerinden elekritik devamlı gelecek. röle veya devre gelen elektiriği 4 lü/3lü avizeye fonksiyona göre dağıtacak.

böyle bir sistem var mı ? nerden ulaşabilirim ? önerilerinizi bekliyorum. topyekün başka bir öneriniz var ise açığım. mağduriyetim sayesinde başka insanlarında sorunlarına çare olunacağını düşünüyorum. yaratıcı fikirlerinize herzamanki gibi güveniyorum.

teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
3 kablo nasıl geçmiyor kılavuz ile denediniz mi veya içindeki kablolar oynuyor mu kablolar oynuyorsa tekine bağlayıp çekebilirsin
kumandaslı sistemi bilmemde siz iki avizeyi şu anki hali ile komütatör anahtar ile yapabilirsiniz bu anahtarlarda giriş bir tane çıış iki tanedir iki kablo ile yapabilirsiniz isterseniz ufacık şema çizerim

3 kablo nasıl geçmiyor kılavuz ile denediniz mi veya içindeki kablolar oynuyor mu kablolar oynuyorsa tekine bağlayıp çekebilirsin
kumandaslı sistemi bilmemde siz iki avizeyi şu anki hali ile komütatör anahtar ile yapabilirsiniz bu anahtarlarda giriş bir tane çıış iki tanedir iki kablo ile yapabilirsiniz isterseniz ufacık şema çizerim

maalesef olmuyor ben iki ayrı komutator ile yapmak istiyorum soru işareti ile işaretledim oraya yeni yuva açılıp 2. komutator eklenecek.

şimdi durum şu tek komutator var şu an bağlı. birine basınca sağdaki avize diğerine basnca soldaki avize çalışıyor haliyle. iki avize çıkışndaki kablolar garip bi şekilde bağlanmış ne sizsorun ne ben söyleyeyim ve mesuliyet kabul etmiyorlar kendileri inşaat halindeyken yaptıkları halde.. neyse zaten led trafolar için de devam lı gelen bir akıma ihtiyacım var bana kesinlikle her avize için 3 kablo lazım sanırım azı olmaz. bu yüzden röleli bi sistem düşünüyorum ama uzman birinin yardımna ihtiyaç var biraz elektirik%elektronik karışımı olacak.

138-11123124427.jpg

Bu kumandalardan kullanabilirsiniz. 2 kanallı modelini alıp röleye faz nötr girip, rölenin 1 faz nötr çıkışını , 1. avizeye

rölenin 2. faz nötr çıkışını 2. avizeye bağlayıp kumanda edebilirsiniz.

Adsız.jpg

Birsürü uzaktan kumanda hazır modüller satılıyor çözümü budur. Olayı memleket meselesi yapmanın alemi yok.

Birsürü uzaktan kumanda hazır modüller satılıyor çözümü budur. Olayı memleket meselesi yapmanın alemi yok.

bisürü ? çata mı ? söyleyinde bilelim o zaman değil mi ? üstelik ben gayet açık belirtmiştim ama okumadığınız için yanlış anlamışsınız. kumanda değil ANAHTAR şeklinde kullanacağım demiştim. yani standart ışık anahtarının kablosuz versiyonu. yoksa 20tlilik bir çata alıp takmak gayet basit. lütfen biraz okuyun ilk önce.

Ekli dosyayı görüntüle 15999

Bu kumandalardan kullanabilirsiniz. 2 kanallı modelini alıp röleye faz nötr girip, rölenin 1 faz nötr çıkışını , 1. avizeye

rölenin 2. faz nötr çıkışını 2. avizeye bağlayıp kumanda edebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 16000

teşekkürler ancak belirttiğim gibi kumanda değil normal anahtar şeklinde olması gerek yani standart ışık anahtarı şeklinde ama kablosuz olan bi sistem gerek. mesela elimde olan mutlusan ahşap komutatorler var bunlara uygulamak istiyorum modul role vs oluyo ise he olmuyo ise komple bi anahtarlı alıcı vericili kit olursa o da olur dediğim gibi fikirlere açığım. yani bu belirttiğim ekstrem bişey yanlış anlaşıldı o yüzden :)

Sn.acemixer,eğer paraya kıyacaksan,schneider UNİCA serisinde kablosuz anahtarlar alıcı vericiler mevcut,tam hayal ettiğiniz gibi bir tasarımı hayata geçirebilirsiniz.Ama fiyatları tuzlu.

kumandadaki butonları normal anahtar işleyecek şekilde çevir (devresini bul) yani sürekli temasta, kabloyla normal anahtara bağla kumandayı anahtar arkasına buat içine at.

benim önerim çin malı avizelerde modül var anahtar bir darbede birini açıyor ikinci darbede diğerini açıyor...deneyebilirsiniz...bahsettiğim çinmalı olan ledli ve e27 ampullü avizeler..kolay gelsin...

bisürü ? çata mı ? söyleyinde bilelim o zaman değil mi ? üstelik ben gayet açık belirtmiştim ama okumadığınız için yanlış anlamışsınız. kumanda değil ANAHTAR şeklinde kullanacağım demiştim. yani standart ışık anahtarının kablosuz versiyonu. yoksa 20tlilik bir çata alıp takmak gayet basit. lütfen biraz okuyun ilk önce.

Cevap yazmadan önce biraz araştırma yapsaydınız ne demek istediğimi anlardınız. Arkadaşlarda aynı önerilerde bulunuyor gördüğünüz gibi...

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri