3 fazli motor

1.5KWLIK bi motora, başka bi motorun rotorunu taktım taktım fakat rotorda fark vardı 2mm daha ince olabilir rotorun kafes bölümü diyim az daha uzundu diğerine göre. bunu taktım enerji verdiğimde rotor dönmedi motor yanacaktı duman çıkmaya başlamıştıkı enerjiyi kestim. rotor elle normal dönüyudu yani anormol durum yok.bunun nedeni rotorun manyetik akıdan uzak kalmasımı acaba

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
rotorun sincap kafesli degilmi eger rotorun sincap kafesli ise ve motora takdıgında elinle cevirince rahat hiç bi yere çarpmadan dönüyorsa bi problem olmaması lazm kardeşim ben net e arada giriyorumm
cözerizz sorununu

permeabilite olayı rotorla stator arasındaki mesafe fazla olduğu için rotor dönemiyor ve fazla akım çekiyordur 5 - 10 sn. de yanar

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri