3 fazli konbinasyon kutusu baglanti semasi

Ayhanagin

Üye
Prize fisi tskinca sigorta attiriyor.3 mevcut faz var.fisi takinca neden attirir

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Fişi taktığınızda atıyorsa fiş neyi çalıştırıyor? Fişin bağlantısını kontrol ediniz kısadevre olabilir.

3 faz ve notur normal gorunuyor .ama L1 L2 L3 FAZ N ORTADA AMA ANA KAT PANOSUNUDA KACAK SKIMI ATTIRIYOR ARKADASIM.bir arkadas kacak akimin notur girisinden al dedi ama yine olmadi

Cihazlarimiz hamur karma makinasi

Kombinasyon kutularında çeşit çeşit priz bağlanabiliyor. 3P+E / 3P+N+E /1P+N+E
Fiş ne? kaç kutuplu?
Hiç bilgi vermemişsiniz !

Fiste dort uc var uzerinde L1 L2 L3 N YAZILI

3 faz ve notur normal gorunuyor .ama L1 L2 L3 FAZ N ORTADA AMA ANA KAT PANOSUNUDA KACAK SKIMI ATTIRIYOR ARKADASIM.bir arkadas kacak akimin notur girisinden al dedi ama yine olmadi

Cihazlarimiz hamur karma makinasi

3P+N olmaz Nötr lazımsa toprakta olur 5 kutuplu olur.
3P+E yani 3 faz + Toprak olur.

Cihaz ne? Daha 1 hafta önce saçma sapan bağlantı yapılmış bir ahtapot kurutma cihazıyla uğraştım. Soruyu görünce uyuz oldum :D
Muhtemelen Nötrü toprakla öpüştürüyorsun ;)

Sigorta panosunda toprak kisminda bagli ama yine sigorta attiriyor.3×40 a sigartadan kombinasyon kutusundaki sigortaya geliyor.baglantilar dediginiz gibi ama sigorto attiriyor

Sigorta panosunda toprak kisminda bagli ama yine sigorta attiriyor.3×40 a sigartadan kombinasyon kutusundaki sigortaya geliyor.baglantilar dediginiz gibi ama sigorto attiriyor

Hamur karma makinasında nötr'e ihtiyaç varmı bağlantısını kontrol edin, fiş uçlarının ne olduğunu anlayın önce sonrada panodaki priz bağlantısına bakın. Nötr varsa cihaza ait 4 kutuplu fişteki 4. kutup nötrdür panodaki de topraktır. Cihaz faz dönüşünü toprakla birleştiriyorsunuz muhtemelen.
Geçen hafta uğraştığım arızada aynı problem vardı ahtapot ısıtıcı faz dönüşlerini gövdeye bağlamışlar fişte 4. ucu iptal etmişler, kombinasyonda da 3P+N+E 16A priz vardı. Daha önce başka yerde çalışmıştırmışlar makinayı o şekilde ölmemen mucize dedim biraz çarpıyordu abi dedi :)

Makinada 3 faz ve nötr ihtiyacı varsa toprakta olmalı ama burası Türkiye her türlü ilginç tabloyla karşılaşabilirsin. Babana bile güvenme iyice kontrol et. Kontrol etmeden enerji vermen zaten büyük hata !

Cihazin ic baglantisindada toprak olarak gorunuyor.ama sigorta atmaya devsm ediyor.cihazin programlarini yuklemeye geldim boyle bir sorunla karsilastim.
Faz donusunu toprakla birlestiriyorsunuz demissiniz bunu nasil duzelte bilirim.kardesim

Son düzenleme:
Cihazin ic baglantisindada toprak olarak gorunuyor.ama sigorta atmaya devsm ediyor.cihazin programlarini yuklemeye geldim boyle bir sorunla karsilastim.
Faz donusunu toprakla birlestiriyorsunuz demissiniz bunu nasil duzelte bilirim.kardesim

1) Cihaz bağlantısına bakın cihaz fişine giden kablolar ne emin olun. (Faz+Nötr+Toprak)
2) Kombinasyon panosuna bakın buradaki priz ve bağlantılarını kontrol edin (Faz+Nötr+Toprak) hangisi gözlemleyin.

Özetle neyin ne olduğunu gözlerinizle görün. Fazla faz, nötrle nötr, toprakla toprak birleşecek.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri