3 fazli bir motorun kac kw oldugunu nasil bula bilirim?

ilk once sizin hepinizi selamliyorum.ben bu sitede yeniyim.yardiminiza ihtiyacim var.3 fazli bir motorun kac kw oldugunu nasil bula bilirim? lutfen hesaplama terminini yazarmisiniz?

elk formul.jpgaltı kırmızı çizili formulu uygulayabilirsin.

Tesekkur ederim.ama bu resim cok kucuk boyutda.iyi goremiyorum ne yazili.lutfen buyuk boyutlu mumkunmu aceba?

Akım bilginden gidecekseniz, pratik hesap; akım değeri/2 0 kw, cıkar. Baska bilgi istiyorsanız yine görüşelim.

motora enerji verdikten sonra akımını ölç panoda ampermetre varsa burdan zaten görebilirsin eğer yoksa pensampermetre ile her fazın akımını ölçüp p=u*ı*cos formülünden bulabilirsin

akım değerinden gidiliyor ama boşta ve tam yükte çalışma akımının arasındaki farkı unutmayalım.
kolay gelsin

motora enerji verdikten sonra akımını ölç panoda ampermetre varsa burdan zaten görebilirsin eğer yoksa pensampermetre ile her fazın akımını ölçüp p=u*ı*cos formülünden bulabilirsin
P=U.I.COS Fİ.KÖK 3 DEĞİL Mİ?

Normalinde motorun üzerindeki etiketten yazması lazım,eğer yoksa motora uygulanan gerilimi ve akımı bilirsen bulabilirsin gücünü bunun için P=U.I formülünü kullanabilirsiniz...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri