3 fazli asenkron motor

Hocam sigorta hemen atmış ise ve yanma kıvılcım felan olmamış ise korkmanıza gerek yok . ben size devre atayım yıldız üçgen ona göre bağlantılarınızı ve malzemelerinizi tedarik edin ben sizinle dalga geçmeden doğru bilgi vererek cevaplayayım şema eke bırakıyorum inceleyip kontrol edin yıldız üçgen zaman rölesi devreden çıkan şema

çiziminiz benim bildiğim normlara uymuyor. devre elemanlarının bobin uçlarından birini topraklamanız da kesinlikle doğru değil. zaten yönetmeliklerin uygulandığı yerlerde devreniz asla çalışmaz.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
çiziminiz benim bildiğim normlara uymuyor. devre elemanlarının bobin uçlarından birini topraklamanız da kesinlikle doğru değil. zaten yönetmeliklerin uygulandığı yerlerde devreniz asla çalışmaz.
Hocam orası nötr ben öyle şey olsun diye o işareti yaptım ama orasının ötür devrem de %100 çalışır bu devre %100 çalışır test edildi iyice inceleyin norma uymayabilir hep Alman Amerikan normuna göre mi yapacağız bu da Türk normu

iyi niyetinizden şüphem yok fakat TSE diye bi norm var zaten ve bu da turk normu demeniz çok bi şey ifade etmiyor açıkçası. alman, amerikalı, japon, türk farketmez birbirimizin şemalarını okuyup anlayabilelim diye norm ve standartlar var. toprak nötr olarak gösterilmez pratikte de KAKŞ devrenizi çalışmasına izin vermez vesselam.

50 yıl önce,üst kontakları yıldız,alt kontak-
ları üçgen olabilen Sbık marka kontaktör-
ler vardı.Ellerinde,ondan olsa gerek.;)Ekli dokümanda,Sbıka ait başka şema
var.
Ne tasaduf, 50 yıl öncede, Siemensın, 5 acık, 5 kapalı kontaklı 3TA16 , 16 amper kontaktörlerı vardı. Onlarlada, yıldız üçgen yapılırdı.

Hocam sigorta hemen atmış ise ve yanma kıvılcım felan olmamış ise korkmanıza gerek yok . ben size devre atayım yıldız üçgen ona göre bağlantılarınızı ve malzemelerinizi tedarik edin ben sizinle dalga geçmeden doğru bilgi vererek cevaplayayım şema eke bırakıyorum inceleyip kontrol edin yıldız üçgen zaman rölesi devreden çıkan şema
Yıldız kontaktörü , devreye girmede/çekmede gecikirse, üçgen kontaktörüde çekmezmi, mili saniye mertebesinde de olsa.

Bu çizim hangi norm? Gerçi arkadaşlar aynı soruyu sormuşlar. İlerleyen mesajlarda gördüm.

Bunlara, " ben yaptım,oldu " kuralı deniyor.:)Süper bilgililerce icadedilmektedir.Bide,tasarruf için,nötr
yerine toprak kullanırsanız,dadından yen-
mez kaymaklı kadayıf olur. ;)

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri