3 fazli asenkron motor

yasar01020

Üye
Ya bir şey soracağım ama ben anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim 3 fazli asenkron motora 2 kontaktor 1 role bağladık pano bağlantısı kısaca yıldız ucgen denilebilir ancak baglantida bi hata yapmışız 2 kontaginda a1 ucunu birbirine baglamisiz anahtari açar açmaz dükkanın sigortasını attırdı acaba motorun sargilarinimi yakmistir bilgi verirseniz sevinirim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ne istiyordunuz acaba sorumu cevaplayabilmeniz için
Telefonda, doktora öksür ve teşhis bekle, ne kadar uygun sence ??
Ne bilgisi lazımdı acaba bir kablo fazla girilmiş a1 uçları normalde diğer kontaktorlerin 21 nc ucuna bağlanıyor ama bu yapılan devrede hem 21 ucuna hemde a1 lerin kendine bağlanmış ondan sonrada sigortayi attirdi

@zeybek ustam bence, yani benim şahsi fikrim. bilirsin bu konuları benden iyi kimse bilemez değil mi? :)
şimcik motor yanmışta olabilir, yanmamışta olabilir. belkim de kötü yola düşmüştür. ama düşmemişte olabilir değil mi? hem bi seferden bişi olmaz. son söylediğim benim lafım değil, koskoca bakanımızdan alıntı yaptım.
yahu @yasar01020 kardeş, biz buradan nasıl bilelim. işin kötüsü erenler sınıfına daha terfi edemedik. sökersin kabloları omaj testi yaparsın, yaptığın bağlantı hatasını biliyorsun, değiştirirsin test edersin.
benim bir cacık olmaz, değiştir uçları çalışacak dememle motor yanmamıştır belki de değil mi? o zaman motor yakanlar direkt bana sorsunlar ben de yanmamış diyeyim.

Ya bir şey soracağım ama ben anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim 3 fazli asenkron motora 2 kontaktor 1 role bağladık pano bağlantısı kısaca yıldız ucgen denilebilir ancak baglantida bi hata yapmışız 2 kontaginda a1 ucunu birbirine baglamisiz anahtari açar açmaz dükkanın sigortasını attırdı acaba motorun sargilarinimi yakmistir bilgi verirseniz sevinirim

2 kontaktörle Y /∆ nasıl oluyor ? Bir bilene
yaptırmanızda yarar var.

50 yıl önce,üst kontakları yıldız,alt kontak-
ları üçgen olabilen Sbık marka kontaktör-
ler vardı.Ellerinde,ondan olsa gerek.;)Ekli dokümanda,Sbıka ait başka şema
var.

Ekli dosyalar

• SBIK.pdf
    523.2 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
50 yıl önce,üst kontakları yıldız,alt kontak-
ları üçgen olabilen Sbık marka kontaktör-
ler vardı.Ellerinde,ondan olsa gerek.;)
o dediğin pakize'yi ben tanımıyorum. o dediğin pakize abla piyasa yaparken ben ilkokulda okuma yazma öğreniyordum. yani bacaklarım kısa geliyor.

Ne istiyordunuz acaba sorumu cevaplayabilmeniz için

Ne bilgisi lazımdı acaba bir kablo fazla girilmiş a1 uçları normalde diğer kontaktorlerin 21 nc ucuna bağlanıyor ama bu yapılan devrede hem 21 ucuna hemde a1 lerin kendine bağlanmış ondan sonrada sigortayi attirdi

Hocam sigorta hemen atmış ise ve yanma kıvılcım felan olmamış ise korkmanıza gerek yok . ben size devre atayım yıldız üçgen ona göre bağlantılarınızı ve malzemelerinizi tedarik edin ben sizinle dalga geçmeden doğru bilgi vererek cevaplayayım şema eke bırakıyorum inceleyip kontrol edin yıldız üçgen zaman rölesi devreden çıkan şema

Ekli dosyalar

• yıldız üçgen zaman röle devreden çıkan sistemli şema.jpg
    yıldız üçgen zaman röle devreden çıkan sistemli şema.jpg
    228.6 KB · Görüntüleme: 31

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular