3 FAZLI ASENKRON MOTOR( ÇOK ÖNEMLİ)

tahsin173

Üye
Merhaba arakadaşlar bir konudu büyük sıkıntılarım var. çalışan bir sistem üzerinde bulunan çok sayıda asenkron motor bulunuyor. Bunlardan baralar yardımı ile enerji elde edebilirmiyim. Yardımlarını bekliyorum. şimdiden allah razı olsun...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Çalışan bir çok asenkron motordan bahsediyorsun,bunların bir görevi yok mu?Baradan kastın ne ?Bir asenkron motoru dışarıdan bir mekanik hareketle döndürürsen rotordaki artık mıknatısıyetten dolayı küçükte olsa bir enerji elde edersin ama ne kadar işine yarar !Sıkıntını daha detaylı anlatırsan belki detaylı olarak yardım edecek arkadaşlar bulabilirsin.Kolay gelsin.

kısaca olmaz

uzuncada olmaz siz o motoru çevirmek için bir enerji harcayacaksınız donen motordan geri kazanım için her hangi bir alternatör falan koysanız yaptıgı sürtünme sizin elde ettiginiz enerjiden daha fazla kayıp oluşturucaktır

bahsettiniz olay soguk füzyon hala daha cözülmemiş bir sorun

yada bedava elektrik

ÇALIŞAN BİR KONVÖYOR SİSTEMİ VAR. HER KONVÖYOR ( BAGAJ TAŞIMAYA YARAYAN BANT) DE TAKILI OLAN BİR MOTOR VAR. MOTORLAR BANT BUYUKLUĞUNE GÖRE 0,75 KW İLE 3 KW ARASINDA DEĞŞİYOR. YAKLAŞIK 1100 ADET MOTOR VAR. BUNLARIN ÇALIŞMASINDAN ENERJİ ELDE ELMEK İSTİYORUM. BUNLARI BİR ARADA TOPLAMAK MÜMKÜNMÜ. İLGİLENEN ARKADASLAR MAİLDEN ÖZEL RESİMLER ATARIM. DAHA DETAYLI GÖSTERIRIM İLGİNLİZ İÇN TEŞEKKÜR EDERİM. mail adres: [email protected]

senin istediğin konu ekonomizor bu konuyu araştır bulursun

istersen resimleri de at bilen ustalarım bi baksın iyi yada kötü fikir oluşur kafanda

çok olur ben size resimeri mailden atsam olurmu. siz beni iyi anldınız lakin çözüm bulmam lazım ..

senin istediğin konu ekonomizor bu konuyu araştır bulursun

istersen resimleri de at bilen ustalarım bi baksın iyi yada kötü fikir oluşur kafanda

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri