3 fazlı su pompası

sakarya18

Üye
3 fazlı su pompası bazen durduk yere faz hatası veriyor,bende fazların yerini değiştirirsem çalışmaya başlıyor
Sorun şu ki ,10 tane su pompası var belli bir alan içerisinde ve bir kaç ayda bir bazıları ya da sadece bir tanesi faz hatası veriyor,yani hepsi birden vermiyor faz hatasını,bunun sebebi ne olabilir?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
10 tane pompanın olduğu yerde,dış müdahale olmadan,faz değişikliğini gerektirecek bir durum olmaz.Birisi
sizi deniyor veya şaka yapıyor olmasın :(

yok ya gerçekten öyle,bizde anlamadık,kapı kilitli zaten,her binanın ayrı pompası var,daha öncede bir kaç kez oldu,bizde anlamadık,hatta bu sabah yine oldu yine faz yerlerini değiştirdim

bu pompalar motorları tek hat üzerinde mi besleniyor ? ,
direkte faz değişikliği olmasın . sistem tam bilinmeli !!!
vs gibi .

sedaş fazları değiştirir mi direkten bilmiyorum ki ,ama daha önce bir kaç kez daha oldu ?

Pompa motorlarınız büyük mü? Yani kw olarak. Benzer durum benim de başıma geldi. 5.5Kw'lık kompresör motorunu çalıştırdığım da ilk startı aldığında bazen faz koruma devreyi kesiyordu. Sorunu tam ben de anlamadım ancak daha sonraki denemelerde düzelmişti.

sedaş fazları değiştirir mi direkten bilmiyorum ki ,ama daha önce bir kaç kez daha oldu ?

sizin ana hat , ( direk bağlantnızın öncesi ) başka 3 faz enerji alan var mı ?
sonrası ? pompa motoru hattı . başka 3 faz enerji alan var mı ?
varsa var olanla iletişim kurup durum anlama .

sedaşa başvurup direkten veya ana hat ? işlem yapıldı mı ? diye soruşturmak

kamera varsa incelemek .

ajan gibi takip , casusu ortaya çıkarmak !!!

Faz sırası roleniz aynı anda, gerilim düşüklüğünü kontrolden tipden ise, ilk devreye girme esnasında gerilim düşüklüğünü olabilir. Faz değişikliğini, role üzerinden mi, motora ait güç devresi üzerinden mi yapıyorsun.
sizin ana hat , ( direk bağlantnızın öncesi ) başka 3 faz enerji alan var mı ?
sonrası ? pompa motoru hattı . başka 3 faz enerji alan var mı ?
varsa var olanla iletişim kurup durum anlama .

sedaşa başvurup direkten veya ana hat ? işlem yapıldı mı ? diye soruşturmak

kamera varsa incelemek .

ajan gibi takip , casusu ortaya çıkarmak !!!

Faz sırası roleniz aynı anda, gerilim düşüklüğünü kontrolden tipden ise, ilk devreye girme esnasında gerilim düşüklüğünü olabilir. Faz değişikliğini, role üzerinden mi, motora ait güç devresi üzerinden mi yapıyorsun.
Motora giden sigortadan değiştirdim fazları

O zaman motor ters döner ve dediğim gibi faz sırası rölesi de ikaz vermektedir. Faz sırası ve gerilim düşüklüğünü anı röle içinde konbtrol ettiğinden, siz gerlimi düşüklüğü olarakda algılamış olabilirsiniz. Rölenin marka modelini verebilirmisin.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,601
Son üye
AlienInc

Yeni konular

Geri