3 fazlı sayaç elektrik sayacı hk.

okyanus arkadaşım,yazdıgım gibi ben şu anda yurtdışındayım ve burada elektrik bedava denecek kadar ucuz,oyle türkiye gibi sıkıntılı bir yer değil,pek ilgilnmiyorlar anlayacağın,bende işimi hallettim zaten sıkıntı yok,yinede uyardığın için teşekkürler,türkiyede bulunursam dediğini mutlaka yağacağım.

herkeze iyi çalışmalar...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
öncelikle s1 ve s2 uçlarını çıkartırsan vu şekilde akım geçerse trafon yanabilir sayaç çıkışından sonra 1 adet 1-0-2 şalter ile bu sorun çözülür zaten sen Şebeke gerilimine nasıl jenarator bağlayabilirsin ki saatten önce böyle bir müdahale kaçak işlemi yapar saatten sonra ise zaten bir kesicin vardır onu kapat ama dediğim gibi açık unutursan ve enerji verirsen gümmmmm

anlattığın gibi bir sistem zaten çalışmaz sisteminde bir sorun var gibi duruyor

arkadaşım jenaratör hatta geri besleme yapacaktır hem sen sıkıntıya düşersin hende hat nereye gidiyorsa ona müdahele eden herkez sen akım trafosundan bahsettigine göre ana şalterini kapat akım trafosu sadece bağlı oldugu kablodaki akımı ölçer,ana besleme şalterini kapdığında o kablodan akım geçmez

belli bir süre şebeken olmayacaksa bir şeye dokunmana gerek yok neden devre dışı bırakmak istiyorsun anlam veremedim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri