3 fazlı sayaç elektrik sayacı hk.

arkadaşlar selam;

100/5 akım trafolarıyla baglı 3 fazlı bir sayacımız var,fakat mevcut şebekemiz belli bir süre olmayacak ve sistem jeneratorden beslenecek,sayacı bir süreliğine devre dışı bırakmak istiyorum,bunun için sayaca bağlı olan kablo uçlarını çıkarsam yeterli olurmu? akım trafosunda bir sorun oluşurmu? veya sayaca giden s1 s2 uçlarını şöntlememmi gerekiyor.yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sayacın gerilim bobinini besleyen ucları çıkarmanız yeterli placaktır

mühürlü bölüme müdahele etmeniz durumunda xedaş tarafından kaçak ile cezalandırılırsınız.
Transfer Panosu kurmanız gerekmektedir. Forumda bu konuda bilgi bulabilirsiniz.

mühürlü bölüme müdahele etmeniz durumunda xedaş tarafından kaçak ile cezalandırılırsınız.
Transfer Panosu kurmanız gerekmektedir. Forumda bu konuda bilgi bulabilirsiniz.
aynen katılıyorum mühürlüyse asla müdahale etme değilse gerilim uçlarını çıkarırsan yeterli olur

peki sayaca giden enerji uçlarını çıkardık diyelim.fakat ana kablomuz akım trafosunun ortasından geçiyor,bu akım trafosuna her hangi bir etki yaparmı?

ben yurt dışındayım ve burda böyle bir sıkıntı söz konusu değil.

gerilim bobini derken;sayaca gelen enerji uçlarımı?yoksa akım trafosundan gelen s1 s2 bobin uçlarımı?

slm volkan kardeşim paylaşımını okudum .arkadşalara katılıyorum sayac bölümü mühürsüzse akım trafondakı s1 ve s2 uclarını cıkrman yeterli sayacın dönmez akım trafonların prensibi zaten işletmenin cektigi akımı okuyup akım trafo s1 ve s2 uclarından x5 sayaca yollar onları cıkarırsan sayac ceken akımı görmeyecginden dönmez kolay gelsin ..bu arada akım tarfosunun ortasından kaplo geciyor demişssin gecsin hiç bır skıntı olmaz ha jeneretötün urettigi ha şehir şebekesi fark etmez akım trafosuna bir sey olmaz..

arkadaşlar selam;

100/5 akım trafolarıyla baglı 3 fazlı bir sayacımız var,fakat mevcut şebekemiz belli bir süre olmayacak ve sistem jeneratorden beslenecek,sayacı bir süreliğine devre dışı bırakmak istiyorum,bunun için sayaca bağlı olan kablo uçlarını çıkarsam yeterli olurmu? akım trafosunda bir sorun oluşurmu? veya sayaca giden s1 s2 uçlarını şöntlememmi gerekiyor.yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.teşekkürler.
Bir tedaşçı olarak sana tavsiyem dilekçe ile başvurup aboneliğini dondurman.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri