3 fazlı redresör nerede kullanılır

Arkadaşlar iyi forumlar dilerim. Başlıkta da bahsettiğim gibi 3 fazlı redresör nerede kullanılır ve kısaca nedenini söyleyebilir misiniz. Forumda araştırdım ve google da aradım ama bulamadım

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar iyi forumlar dilerim. Başlıkta da bahsettiğim gibi 3 fazlı redresör nerede kullanılır ve kısaca nedenini söyleyebilir misiniz. Forumda araştırdım ve google da aradım ama bulamadım

Örneğin raylı sistemde kullanılır. DC yükü üçfaza eşit dağıtmak amaçlı. Tramvay tesislerinde genellikle DC 750v kullanılır.
redresör.jpg

Soruyu muaaalk sordugun için, kendi sektörlerinde bilgisi olan arkadaslarım branşlarına göre cevaplıyor. Kaynak makınasından tramway/ metro ya kadar geniş yeplaze var. BU seferde senın kafan karışasacak. Bır cevapda ben vereyim. Trafo hucrelerınde, aku şarjı ıcınde tek veya uc fazlı redresör kullanılabilir.

Soruyu muaaalk sordugun için, kendi sektörlerinde bilgisi olan arkadaslarım branşlarına göre cevaplıyor. Kaynak makınasından tramway/ metro ya kadar geniş yeplaze var. BU seferde senın kafan karışasacak. Bır cevapda ben vereyim. Trafo hucrelerınde, aku şarjı ıcınde tek veya uc fazlı redresör kullanılabilir.
Yanıtınız için teşekkür ederim.
Stajımı bir iletim dağıtım firmasında yapıyorum ve tek fazlı redresör kullanıyoruz ve hücrelerde genelde 24V DC haberleşme,kumanda elemanlarını vs besliyoruz. Sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda bir hücrede neden 3 fazlı redresör kullanılsın anlayamadım ? Zaten tek faz her türlü yetiyor ve yüksek bir güce gerek yok hücre içinde veya bilmediğim hangi eleman var merak ettim

Hem tek fazlı redresör kullanıyoruz dıyorsun, hem neden 3 fazlı kullanılıyor dıyorsun. Dagıtım fırması olduguna göre, redrsör ve aku gücü yüksek olmalı, tek de olur 3 fazda olur.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri