3 fazlı motoru kızıl ötesi ile kumanda etmek

22emin

Üye
merhaba arkadaşlar 3 fazlı bir asenkron motoru şöyle 5 metre uzaktan çalıştırıp durduracak bir sistem yapmak istiyorum alıcı - verici ve kumanda devresi için gerekli röle hakkında fikirlerinizi bekliyorum. teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bende bir kumanda devresi var tek kontaklı 100mt açık alanda kapalı alanda 50mt

vireleas ile kontaklarını acıp kapatan röleler var simensin pomasyon bölümünde vireleas relay olarak aratırasan bulursun

Kumanda Devresİnİ Çİzemem Ama Aldigim Yerİ Tavsİ Ederİm Bende Hazir Aldim Yapmaya DeĞmez İst.

öyle profesyonel bişey istemiyorum ben kendim yapabileceğim basit bişey istiyorum. Elindeki kumanda devresini gönderebilirmisin

o zaman karakoyden rf kumandalar var 15 20 mılyon yada kendınde tasaryalabılırsın elektronık kıtaplarında mevcut bu tur devreler basıt ve ucuzdur benden tavsıye çıft role çıkışlı rf kumanda al role kontaklarından bır kontaktor bobını besler motora kumanda edebılısın çıft yondede açık havada 100 metreye kadar çeker otomatık garaj kapılarında kullanılan sıstemdır

teşekkürler iyi çalışma

bybarisdavulcu ,motoru uzaktan kontrol edebileceğimiz,röleler hakkında bilgi verebilirmisin,bahsettiğin siemens için olabilir,mesela.

dostum uzaktan kumandalı bir oyuncak araba al onun kartını sök kumanda devresiyle ilişkilendir bu kadar basit.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri