3 fazlı motorların bobinlerin bağlantısı

Ustalarim herkeze kolay gelsin bir sorum olacak 3 fazlı asenkron motorların motorun içinde ayni faz a ait olan bobinler kendi içlerinde nasıl bağlanır yardımcı olursanız sevinirim
Herkeze iyi çalışmalar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ustam seri derken örneğin R fazına ait bobinler bir bobinin çıkışı diğer bobinin girişinemi bağlanıyor

Bobinaj şemasına göre,kutuplaşma nasıl sağlanacak ise,ona göre bağlanır.

Ustam peki bu kutuplaşma oluşabilmesi için iki bobini aynı üçüncü bobini farklı şekildeki bağlıyorsun pek bilgim olmadığı için kafamda deli sorular var yani ben bir 3 fazlı asenkron motorda N S kutupların nasıl oluşturacağım

Bobinaj şeması hakkında bilgi edinirseniz,deli sorularınız:) daha çabuk aydınlanır.

Ben endüstri meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum 14 sene oldu okulu bitireli benim el sakat ondan dolayı bobinleri statora takarken zarar veriyordum bobinlere hoca çizimden puan veriridi bana içimde bir uhte kaldı bir motoru sarmak hep istedim bakalım sararım ınşaallah

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri