3 fazlı motor

slm arkadaşlar bi olayla karşılaştım sizinle paylaşmak istiyorum.fabrikada iplik aktarma makinalarının üzerinde ray üzerinde ileri geri giden bi araba var burda fan çalışıp yerdeki tozu çekiyor bitaraftanda iplik bobinlerini üzerine üflüyor.arkadaş arabanın biz (gezer ) diyoruz.gezerin tekerleğini değiştirmek için moyoru söküyor sonra takıyor.2 gün çalışıyor. sonra şikayet duruyor dediler.baktım belli yerlerde duruyor.rayı düzeltim biraz eğilmişti. yine olmadı panosunu açtım baktımki arkadaş motoru 2fazı bağlamış 3 fazı yanlışlıkla şaseye bağlamış. bu motor bu konumda 2 gün nasıl çalıştı.anlamıyorum bu nasıl olur

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşım zannedersem makinanın gövdesinde topraklama yok bu yüzdende şaseye bağlanan uca çok azda olsa elektrik geliyor ve bu gelen eletrik parazit elektriği olduiçin ufak bir dalgalanmadan dolyı motoru kandırıyor az yüklenme gelincede motor durmaya başlıyor. tabi bu iyi bir şey değil böyle konular başını ağırtmasını istemiyorsan motora yol verirken motor koruma şalteri kullanırsan senin için daha iyi olur böyle durumlarda motor koruma şalteri hemen atar. kolay gelsin sana

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri