3 Fazlı konpanze yardım.

mert63

Üye
Arkadaşlar tesiste kurulu konpanze panosu war 5 kademeli tek fazlı (tek akım trafolu) kapasitif cezası geliyor tesiste fazlarda dengesizlik var daha önce hiç 3 fazlı reaktif rölesi kullanmadım ne yapmam gerekir hangi roleyi seçmem gerekir. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Not toplam motor güçü 24kw. Her kademeye bağlı kondansatörler 1. kademe 1.5 kvar. 2. kademe 2.5 kvar. 3. kademe 5 kvar. 4. kademe 5 kvar. 5. kademe 10 kvar. akım trafosu 5/40. Reaktif güç kontrol rolesi Entes rg5-t.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Rölenizi,monofaze kondansatör de devreye alabilen 12 kademeli röle ile değiştirerek ıslah
etmeniz gerekiyor.Mevcut tesis ile,etkili bir kompanzasyon yapma şansınız çok zordur.Motor-
larınızın tamamı trifaze değil ve yükleriniz dengesiz ise,başka seçeneğiniz bulunmuyor.Mevcut
tesisinize,ALRON türü bir ilave ile de ( muhtemelen,5-7,5 kvar ) çözüm üretmeniz mümkündür.

Son düzenleme:
yeninesil role kullanarak çözüm üretebilirsiniz,3 adet akım trafosu ilave edip (elinizdekini saymıyorum)kael VARkombi,entes 12c ile sorunsuz yola devam edersiniz.kolay gelsin.

Peki kademe ayarları nasıl olmalı neye göre ayarlamam gerekiyor. Entes rg3-12cs almayı düşünüyorum yada inter marka. tavsiye edermisiniz bunları.

bahsetmiş olduğunuz role en idael ilk kademeyi trifaze kondansatör bağlamalısınız bunun yanısıra Kael varkombi 18 pc olabilir ayar ve kademe ise role kendisi hallediyor zaten size sadece takip kalıyor(panonuz özelliklerini kaybetmedi ise kondansatörler,kontaktör,v,s.)

Arkadaşlar tesiste kurulu konpanze panosu war 5 kademeli tek fazlı (tek akım trafolu) kapasitif cezası geliyor tesiste fazlarda dengesizlik var daha önce hiç 3 fazlı reaktif rölesi kullanmadım ne yapmam gerekir hangi roleyi seçmem gerekir. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Not toplam motor güçü 24kw. Her kademeye bağlı kondansatörler 1. kademe 1.5 kvar. 2. kademe 2.5 kvar. 3. kademe 5 kvar. 4. kademe 5 kvar. 5. kademe 10 kvar. Akım trafosu 5/40. Reaktif güç kontrol rolesi Entes rg5-t.

40/5A akım trafon var. 25kVA görünür güç kabul edersek 15-16kVAr kompanzasyon uygundur. Entes RG3-12C için tavsiyem;
1_ 2,5kVAr Trifaze
2_ 0,5kVAr monofaze
3_ 0,5kVAr monofaze
4_ 0,5kVar monofaze
5_ 1kVar monofaze
6_ 1kVAr monofaze
7_ 1kVAr monofaze
8_ 1kVar Trifaze
9_ 1kVar Trifaze
10_ 1kVar Trifaze
11_ 2,5kVar Trifaze
12_ 2,5kVar Trifaze

Son düzenleme:
Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkürler...

Sayın mert63,

REMO serisi ürünlerimizi incelemenizi tavsiye ederim.

** dahili analizör
** %0,1 hassasiyet
** Türkiye'nin ilk ve tek yerli üretim KEMA tip testli ürünü
** dahili hafıza üzerinde geçmiş bilgilerin saklanması

Lütfen irtibata geçiniziz.

[email protected]

Klemsan Elektrik ve Elektronik

@klemsan alron elk.ile görüşün sizin röle alron red ürünü ile rs485 protokolü üzerinden haberleşebiliyorsa klemsan ürünlerini kullanmak isteriz saygılar

Sayın mert63,

REMO serisi ürünlerimizi incelemenizi tavsiye ederim.

** dahili analizör
** %0,1 hassasiyet
** Türkiye'nin ilk ve tek yerli üretim KEMA tip testli ürünü
** dahili hafıza üzerinde geçmiş bilgilerin saklanması

size bir konu danışabilirmiyim.
enerji anlizörlerinde geçmiş bilgilerin saklanması işlemini harici olarak hafıza kartlarına kayıt yapabilen varmı.
bana böyle bir enerji analizörü lazım.
her enerji anlizörünün yanına bilgisayar götürüp bağlayamadığım için, kayıtı hafıza kartına yapsın. ben analizörün yanına gittiğimde hafıza kartını alıp, bilgisayara taktığımda geçmiş bilgiler ulaşıp o sistemin analizini yapabileyim

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,887
Son üye
ckiplano

Yeni konular

Geri