3 fazlı elektronik sayaç bağlantı hatası ?

Sayacın teknik verisi, sizin haneye uygun olmasa bunu takmazlardi. Süzme sayac için ne karar aldınız ne zaman taktiriyorsunuz?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bildiğim kadarıyla sayacın taşıyabileceği akım değeridir. Bu konuda uzman arkadaşlar daha iyi bilgi vereceklerdir. Kaçak akım rölesi 7 kere atması tabiki iyi değildir. Kullanmış olduğunuz cihazların birilerinde 30 ma aşan kaça olduğundan röle açmaktadır. Size önerim cihazları tek tek kontrol etmenizdir.

Sayacın teknik verisi, sizin haneye uygun olmasa bunu takmazlardi. Süzme sayac için ne karar aldınız ne zaman taktiriyorsunuz?

Tüketici hakem heyetinden gelecek cevabı bekliyorum. Ona göre karar vereceğim.

Belki de eski ve yeni sayacın tarafsız resmi bir ölçüm merkezinde kontrol edilmesini talep ederim ; kabul edilirse bu sayaç kontrole gideceği için mecburen yeni bir sayaç takacaklardır zaten.

Sayaç kontrol bedeli :

https://www.enerjigunlugu.net/2019-yili-sayac-kontrol-bedelleri-belirlendi-30252h.htm

Son düzenleme:
Varmi konu hakkinda gelisme biz arkadaslar konuyu merakla bekliyoruz.

Sayaç ile ilgili başvurum henüz Tüketici Hakem Heyetinde işlemde. Birkaç gün önce konuştum , yeni ve eski sayaçların tarafsız bir merci tarafından kontrol edilmeye gönderilmelerini istedim , ek dilekçe gerekiyormuş , haftaya vereceğim. Bunun dışında değişen bir şey yok , her sabah ben aynı saatte T,T1,T2,T3 değerlerini not ediyorum...

...bu arada bu sabah sayacın saatinin 1 saat geri gittiğini fark ettim Avrupa saatine paralel olarak. Bizde 2016 'dan beri sürekli yaz saatine geçilmesine rağmen 2019 model sayaçta gerekli ayarlar yapılmamış.

Her ne kadar 3 zamanlı tarife kullanmıyorsam da , kullananlar için gündüz-puant-gece tarife saatlerinin değiştiğini ve aslında bu durumun EPDK kararı uyarınca abonelere duyurulması gerektiğini okudum az önce.

Herkesin Cumhuriyet Bayramını kutlarım.

Tüketici hakem heyetinden gelecek cevabı bekliyorum. Ona göre karar vereceğim.

Belki de eski ve yeni sayacın tarafsız resmi bir ölçüm merkezinde kontrol edilmesini talep ederim ; kabul edilirse bu sayaç kontrole gideceği için mecburen yeni bir sayaç takacaklardır zaten.

Sayaç kontrol bedeli :

https://www.enerjigunlugu.net/2019-yili-sayac-kontrol-bedelleri-belirlendi-30252h.htm

EPDK 01 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak olan sayaç kontrol bedellerini belirledi.
Buna göre direkt bağlı tek fazlı aktif veya üç fazlı aktif ve/veya reaktif sayaçların kontrol bedeli 21 TL oldu.
Kaynak: 2019 yılı sayaç kontrol bedelleri belirlendi

sonrası da var mühürleme bedeli ? vs gibi ?

EPDK 01 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak olan sayaç kontrol bedellerini belirledi.
Buna göre direkt bağlı tek fazlı aktif veya üç fazlı aktif ve/veya reaktif sayaçların kontrol bedeli 21 TL oldu.
Kaynak: 2019 yılı sayaç kontrol bedelleri belirlendi

sonrası da var mühürleme bedeli ? vs gibi ?

Teşekkür ederim bilgi için.

Tarafsız sayaç kontrolü için belli bir yer var mıdır ( örneğin EPDK mı yapar kontrolü yalnızca ) yoksa il-ilçe bazında başka seçenekler de var mıdır ?

Elektrik sayacı kısa devre sonucu arızalandıktan sonra değiştirildi.

endex okuması yapıldıktan sonra ( yanmadan önce fark faturası )
siz bu sayaç için isterseniz baş vurup size teslim edilmesi gerekir .
gördüğüm kadarı ile bu sayacın parasını siz vermiş olmalısınız . ( ilk sayaç takılışı olmalı ve eski sistem )
diyeceksiniz bu sayacı ne yapayım , bu ayrı bir konu .
kanunsal bir durumu süresi yoksa .

yeni sistem
değişimlerde ( 10 yıl süresi ) para alınmıyor biliyorum .
tekrar baş vurup değişmek isterseniz paralı

kontrol da sayaç arızalı çıkarsa yeni sayaç gönderiliyor . ( zaten paralı sayaç takılmış oluyor )
bu durumda mühürleme bedeli + kontrol bedeli + sayaç bedeli geri para iadesi yapılması gerekir bence
sayaç işletmeye kalıyor bu durumda .

hayırlısı diyelim . sağlıcakla kalın .

Forum istatistikleri

Konular
128,155
Kullanıcılar
449,900
Son üye
adidas2131

Yeni konular

Geri