3 Fazlı AC Motor Hız Kontrolü

Famodin

Üye
Merhaba arkadaş şuanda bir proje yapıyoruz okul yüzünden 15-25a lik 3 fazlı bir motorun hızını kontrol etmek istiyorum forumlarda uzun süredir araştırma yapıyorum fakat bulamadım devre konusunda yardımcı olabilecek varmı acaba

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bulabilir ve yapabilirsen bence hemen seri imalata geç. 9 kw üç fazlı motora sürücü devresi yapıp hız kontrolü yapacaksın . Bu nasıl ödevmiş çok merak ettim.

Türkçe kaynaklarda böyle hazırlop bir devre şeması bulamadım . Three-phase motor drive circuit diye google da taratınca bazı dökümanlar çıkıyor ama bunların çalışıp çalışmadığı da muhal , elemanları toparlaman da çok zor , yapman zaten zor kere zor . Kim verdiyse bu ödevi önce sormak lazım kendisi böyle bir şey yapmış mı.

Türkçe kaynaklarda böyle hazırlop bir devre şeması bulamadım . Three-phase motor drive circuit diye google da taratınca bazı dökümanlar çıkıyor ama bunların çalışıp çalışmadığı da muhal , elemanları toparlaman da çok zor , yapman zaten zor kere zor . Kim verdiyse bu ödevi önce sormak lazım kendisi böyle bir şey yapmış mı.
Valla üniversite ödevi hocamız sağolsun gönlünden geçen buymuş peki tek fazlı kontrol etme şansımız varmı

Valla üniversite ödevi hocamız sağolsun gönlünden geçen buymuş peki tek fazlı kontrol etme şansımız varmı
Bir fazlı bir motoru bir fazlı sürmek küçük güçlerde nispeten kolay . En basiti matkap da kullanılan sistemi inceleyebilirsin ( Gerçi o üniversal motor ) . Ama kalkıp sen 15 amperlik üç fazlı sürücü yapacağım diyorsun ki imalatçılar böyle şeylere ait elektronik devreleri ve ince detayları ulu orta internete saçmazlar ; saçsa da gerekli devre elemanlarını toparlaman da , devreyi kurmanda , programlaman da bence çok ütopik .

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri