3 faz sürücüye tek faz motor bağlanabilir mi

Merhaba elektrik konusunda sadece hobi seviyesinde bilgim var. Elimde ig5a model 3faz 400volt 2,2kw sürücü var(sv022ig5a-4). Bir tane de gönye kesme makinam var. Üzerinde 1,5kw asenkron tek faz motor var. Bununla metal kesimi yapmak için torkunu kaybetmeden hızını düşürmem lazım. Bu makina bahsettiğim sürücüye bağlanıp frekans kontrolü sağlanabilir mi ?

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Fırçalı yanlış oldu asenkron motor var. ayrıca bahsettiğiniz dimmer voltajı düşürdüğü için torku da düşürür diye biliyorum.

Peki güç kaybetmeden motorun devrini düşürmek için öneriniz var mı?

Kesilecek parçaya göre farkli hiz seçenekleri kurgulanabilir. 1. hız, 2. hız gibi...

0-50hz araligini potla kontrol büyük sıkıntılara neden olabilir.

Denemedim ama sürücü 5kw olsa çalışabileceğini düşünüyorum.

Denemedim ama sürücü 5kw olsa çalışabileceğini düşünüyorum.
Arkadas calısmasına çalıstırrsın,
Her kesici malzeme, anma devcine göre hazırlanmıstır. Mesela o destere "3000" devire göre dizayn edilmiş ise, alt devirlerdei bu sefer destere yok olur, kaybolur gider, demek istediğimiz bu..

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri