3 faz koruma rölesi

tex

Üye
Arkadaşlar eve üç faz dağıtım yapmak istiyorum fakat ,nötr gelmediği takdirde cihazların iki faza kalmaması için nasıl bir önlem alabilirim veya nasıl bir koruma rölesi takabilirim..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar eve üç faz dağıtım yapmak istiyorum fakat ,nötr gelmediği takdirde cihazların iki faza kalmaması için nasıl bir önlem alabilirim veya nasıl bir koruma rölesi takabilirim..

Gerilim koruma rölesi kullanabilirsiniz eviniz 3 fazlı ise

Sayın ustam kontaktör olmadan olmaz dimi.
Yada tali panoya mı koymanız gerekiyor diye sorsam
3 faz rolesiyle kontaktorun bobinini kontrol edersiniz. Yuku kontaktorun kontaklarina bindereceksiniz. Ornek sema asagida.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190816-105211.png
    Screenshot_20190816-105211.png
    234.9 KB · Görüntüleme: 52
Benim anlamadığım eve üç faz vermek güzelde neden nötr yok? evdeki cihazlar (tv, buzdolabı, ç.makinası, ütü) 220 çalıştığına göre bunları nötr olmadan nasıl çalıştırıp kullanmayı tasarlıyorsunuz? Ve aydınlatma?

Benim anlamadığım eve üç faz vermek güzelde neden nötr yok? evdeki cihazlar (tv, buzdolabı, ç.makinası, ütü) 220 çalıştığına göre bunları nötr olmadan nasıl çalıştırıp kullanmayı tasarlıyorsunuz? Ve aydınlatma?
Notr olmadigini kim soyledi? Oyle bir anlam mi cikiyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri