3 Faz Kaçak Akım Rölesinden Tek Faz Enerji Alma?

Ana panolara 300.ma K.A.R bağlanır yönetmenlikler bun musade ediyor yangından korumak için.
çünkü ana panolarda daima 30.ma üzeri kaçak akım bulunur. şöyleki. bir panoda 5 adet güçlü tüketiçi bulunsun. bunun her biri 10.ma kaçak olsa toplam 50.ma eder. ve 30..ma lik kar devamlı atar.kulanamazsın.

tali panolarda 30.ma kar kulanılır çünkü insanı korusun diye.
İdeal K.A.R BAĞLANTISI aşağıda gibidir. E.M.O alıntı Daha açıklayıcı aşağıdaki dosyada mevcut.Ekli dosyayı görüntüle 32029
Biz seninle anlasamadik ustad..:)..soylediklerinizde sorun yok..kacak akim roleleri trifaze olarak 30 ve 300 ma olarak ihtiyaca gore kullanilabilir..ben eger kat panosunda hayat koruma amacli kullanmak istiyorsam 30,adp de yangin koruma amacli kullanmak istiyorsam 300 ma kullanirim..sizin daha once belirttiginiz "trifaze kakr lar genelde 300 ma kullanilir" sozunuze istinaden sordum bu soruyu..yani kullanma amacin ne ise onu alir takarsin..genelleme yapilmasini kendi acimdan dogru bulmuyorum..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sayın zbyrblc sen bendende iyi biliyorsun ki Kaçak Akım Rolesi nin nerde nasıl kulanılacağını.
Hiç bir elektrik işi kişilerin isteğine göre yapılamaz.
Enerji ve Tabi Kaynaklar bakanlığının çıkarmış olduğu yönetmenliklere göre yapılılır
Kaçak Akım Rolesi (Artık Akım Rolesi) İç tesisat yönetmenliğinin 18. maddesnde. Topraklama Yönetmenliğinin 3. Maddesnde. İş güvenlik yönetmenliğinin 315. maddesinde belirtilen şartlarda ve şekilde
yapılır.

sayın zbyrblc sen bendende iyi biliyorsun ki Kaçak Akım Rolesi nin nerde nasıl kulanılacağını.
Hiç bir elektrik işi kişilerin isteğine göre yapılamaz.
Enerji ve Tabi Kaynaklar bakanlığının çıkarmış olduğu yönetmenliklere göre yapılılır
Kaçak Akım Rolesi (Artık Akım Rolesi) İç tesisat yönetmenliğinin 18. maddesnde. Topraklama Yönetmenliğinin 3. Maddesnde. İş güvenlik yönetmenliğinin 315. maddesinde belirtilen şartlarda ve şekilde
yapılır.
Estagfirullah degerli abicim..benim soylemek istedigimi siz anladiniz.ben de sizin soylemek istedinizi anladim..sorun yok yani.:)hayirli gunleriniz olsun insallah.selamlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri