3 faz dalgıç pompa yanmalarının önüne geçmek için yardımedermisiniz.

5yıldızlı bir otelde çalışıyorum. havuz makine dairelerinde kullandığımız3 fazlı terfi istasyon ( dalgıç pomda) pompalarının kontaktör yapışması veya kontaktör arızalarında kontaktörden 2 faz çıkışı oluşup motorların 2 fazda kalarak yanmalarını önlemek adına kontaktör çıkışına faz koruma rölesi bağlayarak bu motorları çalıştırmak istiyorum bununla ilgili forumda bir şema veya bir bilgi bulamadım. yardımcı olabilirmisiniz. şimdiden teşekkür eder bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.....

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bunu için yapabilecegin en iyi şey iyi seçilmiş ve iyi ayarlanmış motor koruma şalteri veya termik( aşırı akım rolesi) kullanmaktır.veya maliyeti göze alabilirsen yumuşak yolverici ile yol verebilirsin tabi parametreleri uygun seçmek koşulu ile

elimdeki sisteme yeni bir eklenti yapmam çok zor sadece elimde 220 volt röle ler var bunların dışında ekleye bileceğim yada aldırabileceğim bir şey yok. panoda 1 termik 1 kontaktör 1 faz koruma var buna ekleyebileceğim 220 volt 3 yollu röle var. bu şekilde yapabileceğim bir şey varmı.... termik pek işi çözmüyor. 4.5 amper çeken bir motor için 5 ampere ayarlı olan termik motor 10 amper çektiği halde devreyi kapatmıyor. hemde telemecanic olduğu halde..... daha çözümsel bir formül varmı acaba.

5 ampere ayarlı bir termik 10 amperde görev yapmıyorsa ya bağlantıda bir sorun var yada termikte ikisinide kontrol etmelisin öncelikle yapman gereken termiği çalışır hale getirmektir

selam tüm bağlantıları iyi kontrol etmen lazım gerektiğini düşünüyorum buna nütr de dahil bağlantınızda illa bir gevşeklik var kontaktör bu yüzden yapışır kontak bacakları yanarak iletkenligi zayıflar

selam
yanma sebebini kontaktörün yapışma sebebini tespit etmen lazım parametlerin hatalı olma ihtimalini düşünmüyorum ama şöyle bi olay olabilir
sisteminizi tanımamakla beraber
seviye kontrolü gibi bi olayınız varmı
kısaca motor durduğunda geriye su alma olayı varmı

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri