3 f kontolü

Merhabalar herkese arkadaşlar,
Acaba 3 f sistemler mili saniye ve mikro saniyelerle çalışması kontrol edilebilir mi? Sırayla R S T gibi?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
yapılır. salınım frekansı 50hz. fazlar arası açı 120 derece.

Peki abi zaman kontrolünü PLC ile mi yapmak daha doğru olur yoksa mikro işlemcilerle, bahsettiğim zaman aralığı mili saniyeler aralıklarla olması gerekiyor. PLC hantal kalır mı? Mikroişlemciler yüksek gerilim dalgalarına dayanır mı? Bilemedim?

Ben Yüksek gerilimlerde 3 fazın zaman kontolü mümkün müdür diye soracaktım. Şunu diyorum aslında 3F Rölenin R-S-T fazlarının çok kısa zaman dilimleriyle açmasını ve kapanmasını istiyorum nasıl bir PLC networku oluşturabilirim ve bunu bir Rölede fiziksel olarak da yapmak mümkün müdür?

Plc ile ve micro işlemci ile yapılabilir en basit şekli ile flaşör devre oluşturulur ve süre mili saniyelere ayarlanır tabi ki bu plc nin çıkışı transistörlü olmalıdır tansistör çıkı ile de güç tristörü plc de ayarladığımız sürelerde açıp kapatılır.
Röleler düşük hızlar da çalışırlar mekanik hareketli olanlar yüksek hızlarda çabuk arıza çıkarırlar..

Sıfır geçiş (zero cross) olayı var ama istediğin farklı bir şey mi anlatmadan bilemeyiz!

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri