3 eksen CNC Kontrol Ünitesi ne kadardir?

ahmetabi2

Üye
Merhaba arkadaslar,

diger bir konumla baglantili olarak bir soru sormak istiyorum.

Hobi tarzi 3 eksen CNC uygulamalari kapasitesinde calisabilecek, cok ileri teknoloji olmayan, ancak USB ile verilen G Kodlarini isleyebilecek, ve manuel kontrolleri saglanabilecek, oyle ahim sahim ekrani olmasina gerek olmayacak, hatta tek renk, satirlik ekranlari olan en uygun kontrol üniteleri olarak bana onerebileceginiz hangi marka ürünler var ve fiyatlari yaklasik ne kadardir?

Tesekkür ederim
Iyi calismalar

Eğer kendiniz yaparsanız kayde değer tek fiyat motor sürücüleri olur. Onları da kendiniz yaparsanız maliyet iyice dibe vurur. Hazır olarak bu tarz siteler var mini cnc router

Demek istedigimi tam anlatamadim. Sürücülerden bahsetmiyorum. Onlar icin cok genis bir yelpaze zaten var.

Benim demek istedigim kontrol ünitesi. Bilgisayar olmadan, kontrol unitesinden kodlari girerek cnc islemi yapmak.

O şekilde hiç hobi cncler için kontrol ünitesi satıldığını görmedim , yapılmışını da görmedim , fakat bilgisayarsız kullanmak da çok güzel bir düşünce:) Profesyönel çözümler var fanuc veya sinumerik gibi tabi doğal olarak bu iş için çok pahalı.

O el aletlerinin icinde de sonucta PC var, yapilabilir birsey ama standart PC kullanmaktan pahaliya gelir.

Amac sadece elde bir kontrol unitesi olmasi ise, PC + onunla haberlesen el paneli kullanilabilir.

PC var diyemeyiz , kendi kontroler ' ları var ,PC'ye bağlanıyorlar tabi ki ama PC'nin tek amacı G kodu üretip yollamak oluyor. İyi bir MCU yeterli olabilir , en azından bu iş için. Bir grafik-LCD ve tuş takımı ile geriye sadece yazılım kalıyor tabi o da en yoran kısım olacak

O boyutlarda PC'ler var, ikinci bir PC'ye ihtiyac duymadan butun isi yapabilecek kapasitede. Ondan bahsediyorum. Bu durumda baska PC'ye gerek kalmiyor, el cihazinda is bitiyor ama daha pahaliya gelir.

Tabi üreticiye göre değişir , İçine direk Pc anakartı koyanlarda var(ajan cnc) , kendi kontrol kartlarını geliştirenler de var

Kişisel bilgisayar kullanarak yapabilirsin kontrol kartlarını temin edebileceğin adresler mevcut

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri