3 bacaklı mbr1645 shctokky diyot

Arkadaşlar elimde MBR1645Ct schootky diyot var tt.JPGburda 3 uç var devrede sadece anot ve kato ucu var bunu nasıl kullanacağım şemaya göre sanırım entegreye ön tarftan baktığmızda 1 ve 3. bacaklar anot uçları 2. bacak ortak katot ucu doğrumudur acaba ??
üüü.JPG
Devrem bu şekilde devrede sadece 1 diyot kullanılmış bende bu entegrenin sadece 1 ve 2 veya 3ve2 nolu bacağını kulanacağım veya birde 2 adet seramik kondansatör var ancak bir tanesi seramik gibi diğeri mercimek kondansatöre benzer yanlışmı aldım acaba ?
103 olan mercimek yapısında ve 104 olan seramiğe benzer ve 103 kodlu kondansatöre göre aha ufak sanırım bunların değeri 103 10nf 104 nf.

Son düzenleme:
Sığaçlarda kodlama şu şekilde oluyor.

Örneğin 103, bu 10'un yanına üç tane sıfır koy pF cinsinden değeri veriyor. Yani 10.000 pF = 10nF = 0.01uF.

Gene benzer şekilde 104, 4 tane sıfır koyarsam 100.000 pF = 100nF = 0.1uF.

Teşekkürler ancak anlamadığım nokta ben adama 10 ve 100n skeramik kondansatör dedim biri mercimek kondansatare benziyor netde arastırdım bazı mercimek kondansatörlere seramik kondansatörde deniyormuş.ııı.JPGŞimdi bu iki kondansatörde seramik kondansatörmü ?

Evet bahsettiğiniz gibi ikisi de seramik sanırım. Film teknolojisi ile üretilenler biraz daha farklı oluyor.

types-of-capacitors.jpg

Evet verdiğiniz şemaya göre schottky diyot için 1 ve 3 numaralı uçlar +, 2 numaralı uç - uç gibi gözüküyor.

Son düzenleme:
merhaba ceyrancı 35 ustam kondansatörler seramık 10 n dığerı 100 n dıyot erdem arkadaşın yazdığı gıbı orta bacak eksi devrende fazla akim çekmıyeceksen 1-2 bacağı bağlaşanda işin gorulur sen yınede uçunude kullan:)kolay gelsın

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri