3 Adet Lambanın Kumandası ?

Merhaba arkadaşlar bu sorunun cvpı sizlerden bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim..:D

soru) a)Devrede bir start ve bir stop kullanılacaktır
b)Start butonuna basılınca yalnız L1 yanacaktır
c)L1 10sn yandıktan sonra sönecek ve L2 yanacaktır
d)L2 10sn yandıktan sonra sönecek ve L3 yanacaktır
e)L3 10sn yandıktan sonra sönecek , L1 yanacak ve devre peryodik olarak çalışmasını sürdürecektir...:D

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim ...:D

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
dostum devrede zaman rölesinden baska bir sey olmicak 3 zaman rölesiyle halledersin devre şemasi o kadarda zor degil mantıkli düsünürsen kendinde yapabilirsin

merhabalar
sana ekstra bir kaç yol önrebilirim
birincisi basit akıllı röle kullanıpyapabilirsin istediğin her türlü konfigürasyonu da deneyebilirsin akıllı röle için yerli imalat gemo marka AR1A yı önerebilirim internette adresini ve programını bulabilirsin
ikincisi elektronik malzemecilerinde satılan yürüyen ışık devrelerini
kullanabilirsin. oldukça basit olan bu devreye transistör ve röle ilavesiyle istediğin güç ve gerilimdeki lambaları kolayca kontrol edebilirsin
ayrıca istersen gemo ar1a nın ladder yazılımını yada elektronik devrenin şemasını da yollayabilirim

RockMusicPlay_
bu arkadaşımızda ödevlerine hiç kafa yormuyor basit konuları bile burdan alıyor aslında öğrencilere fazla yardım etmeyeceksin uğraşsın kendisi bulsun birşeyler öğrensin

delimurtiye katılıyorum. bu arkadaş önce düşünsün ve kafa patlatsın. yapamazsa buraya sorsun. bunlar olmadan hemen buradan yardım isterse hiç bir zaman üretken olamaz ki.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri