3 Adet inverterin paralelelnmesi hakkinda

ekdienst

Üye
sayin ustalar 3 adet inverteri nasil pararelelleyebilirim baglantisi nasil olmali her biri 32A AC cikisi veriyor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Her birinin senkronunu tutturman lazım.Tutturamazsan biri yada birkaçı yanar.
Ama senkronu nasıl tutturursun bilmem.

sürücülerin senkron yapıldığını şimdiye kadar ne duydum nede gördüm neden üçünü paralel yapmak istiyorsunuz

Paralellemek nedir? Üç motoru fark potanslarıyla ve ana potansla senkron çalıştırmaktan mı söz ediyorsunuz?

sayin ustalar ben 3 adet INV paralelelyip bir sebekeden yönlendirmek istiyorum sadece yapmam gereken bu

Ekli dosyalar

• Unbenannt.png
    Unbenannt.png
    13.5 KB · Görüntüleme: 15
Bir şebekeden üç sürücüyü paralelllemek için güç devresiyle oynanmaz.Driverların Kumanda ve hız referanslarıyla oynanarak bulunur.Sen eğer üç adet sürücüyü paralel aynı anda kaldırıp indirmek istiyorsan üç sürücüye de enerjiyi verirsin.Kumandasıyla 0-10 V referansını senkron bağlantı ile üçünü tek potansiyometre den kontrol edersin.Paralellemek budur yani senkron çalıştırma.Senkron çalıştırmayı duymadıysan zaten o topada girme derim.Bence sen şuan ne istediğini anlatamıyorsun uygulamanın ne olduğunu biliyormusun

sürücülerin senkron yapıldığını şimdiye kadar ne duydum nede gördüm neden üçünü paralel yapmak istiyorsunuz

Duymadıysan girme o işe senkron bağlantı sürekli uygulamalarda kullanılan bir olaydır

Bir şebekeden üç sürücüyü paralelllemek için güç devresiyle oynanmaz.Driverların Kumanda ve hız referanslarıyla oynanarak bulunur.Sen eğer üç adet sürücüyü paralel aynı anda kaldırıp indirmek istiyorsan üç sürücüye de enerjiyi verirsin.Kumandasıyla 0-10 V referansını senkron bağlantı ile üçünü tek potansiyometre den kontrol edersin.Paralellemek budur yani senkron çalıştırma.Senkron çalıştırmayı duymadıysan zaten o topada girme derim.Bence sen şuan ne istediğini anlatamıyorsun uygulamanın ne olduğunu biliyormusun

Duymadıysan girme o işe senkron bağlantı sürekli uygulamalarda kullanılan bir olaydır

sayın cmlsnkl lafı nasıl anladınız bilmiyorum yıllardır bu işi yapıyorum senkron olayını da tabi ki biliyorum o işe girmek isteyen de ben değilim sayın ekdienst arkadaşım bu işe girmek istiyor bir çok jeneratör ve ups senkron olarak devreye aldım sürücülerin senkronu öyle sizin dediğiniz gibi 0 --10 volt vererek olmaz sürücülerde deki 0--10 volt frekans kontrol içindir düşürüp yükseltmek içindir senkron farklı bir olaydır tüm sürücülerin paralel bağlanma prosedürünü uyması lazım

sayin ustalar ben 3 adet INV paralelelyip bir sebekeden yönlendirmek istiyorum sadece yapmam gereken bu

ayrı ayrı çalıştırmak istiyorsan olabilir ama aynı anda çalıştırmak istiyorsan senkron yapman gerekiyor bunun için sürücü üreticisi ile irtibata geçmen gerekiyor eğer sürücülerin senkron olabilme özelliği var ise

Sen anlatmak istediğini anlatamamışsın

inverterlerin bağlantı çıkışının olması lazım fabrikasyon olarak yoksa yapamazsın.cat 5 gibi bir kablo çıkışı olması lazım yoksa yapamazsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,155
Kullanıcılar
449,900
Son üye
adidas2131

Yeni konular

Geri