3.7v' u 5v'a yükseltme

baykirac

Üye
Merhabalar öncelikle. Elimde iki adet paralel bağlı 18650 piller var ve ben 3.7v'u 5v'a yükseltmek istiyorum.
Nasıl yapabilirim?
Pilde herhangi bir güvenlik sorunu oluşturur mu?
Akımını nasıl etkiler?
gibi soru işaretlerim var. Yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden sağolun

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
5 voltu ne amaçla kullanacaksınız? 5 voltta kaç amper ihtiyacınız var?

Standart telefon şarjı için ise bu iş için yapılan çeviriciler var. ucuz alıp kullanabilirsiniz.

5 voltu ne amaçla kullanacaksınız? 5 voltta kaç amper ihtiyacınız var?

Standart telefon şarjı için ise bu iş için yapılan çeviriciler var. ucuz alıp kullanabilirsiniz.
Telefon şarjı ve bir mikroişlemci için kullanacağım mikroişlemciye 500mA ve telefon şarjına 1 buçuk amper vermek istiyorum

MT3608 modül 2 ampere kadar besleyebilir. İnceleyin isterseniz.

537100_6699875.jpg

Çok sağolun gerçekten işime yarar bir modül. Peki bu pilin ömrünü etkiler mi? Veya herhangi bir güvenlik sorunu teşkil eder mi?

Bu modülden kullanmadım uzerindeki kontrol entegresini incelediğimde 2.0 volta kadqr çalıştığı görülüyor. Bu değer lityum piller icin uygun degil. Lityum piller 2.8 alt limit.

Bu modülü tp4056 ile kullanirsaniz h3m sarj eder hemde çıkışından bu modüle girerseniz korumuş olursunuz.

Ama cin sitelerini incelerseniz ikisinide ayni anda yapan kartlar var. Powerbank kartları mesela.

Bu modülden kullanmadım uzerindeki kontrol entegresini incelediğimde 2.0 volta kadqr çalıştığı görülüyor. Bu değer lityum piller icin uygun degil. Lityum piller 2.8 alt limit.

Bu modülü tp4056 ile kullanirsaniz h3m sarj eder hemde çıkışından bu modüle girerseniz korumuş olursunuz.

Ama cin sitelerini incelerseniz ikisinide ayni anda yapan kartlar var. Powerbank kartları mesela.
Evet fakat 2.8 in altında herhangi bir işlem yapmayacağım sorun olmaz sanırım değil mi hocam?

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri