3.5 KVA'lık Diesel Marşlı Jeneratörü Otomatik Yapmak için Proje

paradox18

Üye
Merhaba arkadaşlar daha jeneratör almadım fakat marşlı dizel bi jeneratör alıp onu tamamen otomatiğe çevirebilecek bir pano projesi lazım bu konuda ne gibi yardımlarınız olabilir. Şimdiden teşekkür ediyorum.
KONYA/Akşehir

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
@paradox18 dizel jeneretorlerde jikle proplemi olduğu için otomatik çaliştirmaya pek tercih etmiyoruz.
Sisteme bağli çalışan ototmatik jikle istemleri varmiş. Ama piyasada kullaniliyormu bilmiyorum. Bende 5.5 KVA'lik var jikle yuzunden otomatiğe alamiyorum.

@paradox18 dizel jeneretorlerde jikle proplemi olduğu için otomatik pek tercih etmiyoruz.
Sisteme bağli çalışan ototmatik jikle istemleri varmiş. Ama piyasada kullaniliyormu bilmiyorum. Bende 5.5 KVA'lik var jikle yuzunden otomatiğe alamiyorum.
Reaksiyon kardeşim jikle soğuk havalarda çok sıkıntı yapıyor benim bildiğim.çünkü 2008 yılında bir tane hemde çok eski bir model dizel jeneratörü otomatik çalıştırdık.

@c.berkan ustam o jikle yuzunden bende otomatiğe alamadim. Govdeye reziztans ve redresör bağlamayi düşündüm. biraz sakincali. Oyuzden de bende vaz geçtim.
Aynen dediğiniz gibi soğuk hava jikle sen unut otomatik demek :D

jikle koluna bir cekme birakma aksami baglayarak onuda genset kontrol cihazina tanitarak soguk havalarda veya gerkli goruldugunde cihaz tarafindan kontrolu saglanabilir.

Arkadaşlar çok teşekkürler verdiğiniz bilgilerden dolayı ama problemim hala devam ediyor :) sonuç olarak olur mu olmaz mı ? reaksiyon dostum bende biraz araştırdığımda benzinliye otomasyonun sıkıntılı masraflı ve zor bir mudehale olduğunu okudum çoğu yerde :rolleyes:

Arkadaşlar çok teşekkürler verdiğiniz bilgilerden dolayı ama problemim hala devam ediyor :) sonuç olarak olur mu olmaz mı ? reaksiyon dostum bende biraz araştırdığımda benzinliye otomasyonun sıkıntılı masraflı ve zor bir mudehale olduğunu okudum çoğu yerde :rolleyes:
Ben daha önce yaptım çalıştırdım dizel jeneratörü.Elektrikler gittiğinde çalışıyordu.Bazen çalışmadığı zaman soğuk havalarda jikle sini elle çekiyordum çalışıyordu o da çok soğuk havalarda bin de bir oluyordu.

Ben daha önce yaptım çalıştırdım dizel jeneratörü.Elektrikler gittiğinde çalışıyordu.Bazen çalışmadığı zaman soğuk havalarda jikle sini elle çekiyordum çalışıyordu o da çok soğuk havalarda bin de bir oluyordu.
c.berkan abi ******************** buraya bi mail atabilirmisin ivedi bi şekilde iletişime geçsek sizinle ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri