3(4(1x240)) NYCY Kablo ne anlama gelir.

Bugün bir projede gördüm 710kw lık bir motor frekans konvertörü ile besleniyor konvertörle motor arasında 3(4(1x240)) NYCY kablo kullanılacağı belirtilmiş benim bildiğim konverterle motor arasında3 faz 1 toprak 4 kablo olması gerekmezmi yukarıdaki kablonun açılımı nedir ve niçin NYCY kablo seçilmiştir.Bu bahsettiğim konvertörün beslemeside
4(4(1x240))NYY kablo ile yapılmış bu kablonun açılımı nedir.?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
3(4(1x240) ifadesi:
Faz başına 4 adet 1x240mm2 kablo çekilecek demektir.Baştaki 3 rakamı ise üç demeti(bu durumda fazı)belitmektedir.
NYCY kablo ekranlı kablodur.Motor invertör arasına parazitleri önlemek amacıyla bu tip kablo kullanılması uygun olur.
710kw motorun akımı çok fazla olacağından; faz kablo kesitlerini arttırabilmek adına çoklu kablo çekilmesi olağan bir uygulamadır.

Son düzenleme:
elbette var.

1x 240 NYCY Kablo piyasada yok özel üretim olarak yapılabiliyormuş HES kablodan aldığım bilgi

Forum istatistikleri

Konular
128,121
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri